Barcelona ogranicza liczbę turystów
- Autor:
- kris
- Źródło:
- PAP
Władze Barcelony zatwierdziły przepisy ograniczające liczbę turystów zwiedzających to miasto, w tym jego najpopularniejsze części. Ma to poprawić jakość życia mieszkańców stolicy Katalonii.
Zgodnie z przegłosowanym podczas piątkowej sesji dekretem rady miejskiej, maksymalna liczba turystów w grupie z przewodnikiem może wynieść 20 osób na terenie Starego Miasta.
Władze Barcelony ograniczyły liczbę turystów zwiedzających miasto
W kilku częściach miasta, w tym na popularnym wśród turystów placu Sant Jaume i na placach Pi, Reial oraz Rei, wprowadzono limit liczby grup z przewodnikiem. Równocześnie będzie mogło tam przebywać od trzech do ośmiu grup.
Zabrania się też używania głośników przez przewodników turystycznych na barcelońskich osiedlach, co ma obniżyć poziom hałasu.
Kary przewidziane za lekceważenie nowego prawa wyznaczono na 1500 euro. W przypadku osób, które złamią przepisy ponownie, mandat wyniesie 3000 euro.
"Celem nowych przepisów jest zachowanie równowagi pomiędzy działalnością gospodarczą a życiem mieszkańców" - uzasadnił barceloński ratusz.

Autor:kris
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock
Podziel się
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu