Polska ma ważną umowę transportową z Rosją

Z kraju

ShutterstockPolska i Federacja Rosyjska podpisały porozumienie w sprawie zezwoleń transportowych na samochodowe przewozy towarowe w 2017 r.

Polska i Federacja Rosyjska podpisały w środę porozumienie w sprawie zezwoleń transportowych na samochodowe przewozy towarowe w 2017 r. - podał wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit.

Porozumienie podpisano podczas posiedzenia polsko-rosyjskiej komisji mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych, które odbyło się w środę w Krakowie. Rozmowom przewodniczyli wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit i wiceminister transportu Federacji Rosyjskiej Nikołaj Asauł, którzy nadzorują sprawę przewozów drogowych.

Porozumienie transportowe

- Podpisujemy porozumienie, które w przyszłym roku ma zapewnić stabilizację w przewozach pomiędzy Polską a Federacją Rosyjską. To były trudne rozmowy, w których staraliśmy się uwzględnić stanowisko obu stron, tak aby zarówno przewoźnicy z Polski, jak i Rosji mieli zapewnione warunki spokojnej, w pełni komfortowej pracy, jeśli chodzi o liczbę zezwoleń - zaznaczył Szmit.

Rosyjski wiceminister podkreślił, że dzięki skutecznym i bardzo sprawnym negocjacjom, w ciągu doby udało się doprowadzić do podjęcia decyzji, że do dnia 20 grudnia nastąpi wymiana formularzami na przyszły rok. Zdecydowano też, iż zezwolenia wydane w tym roku będą ważne do 31 stycznia 2017 r.

- Oznacza to, że przewozy drogowe będą realizowane bez przerw i przeszkód - zapewnił Asauł.

Polska otrzymała 190 tys. zezwoleń na przewozy, w tym 48 tys. na przewozy z - i do krajów trzecich.

Zobacz, "Rosjanie bardziej przeżywają wybory za oceanem, niż własne":

Autor: MS / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock