W drodze do lepszego życia. Ewa Moncure i gen. Adam Rapacki będą gośćmi programu "Świat"

Z kraju

TVN 24Ewa Moncure i gen. Adam Rapacki będą gośćmi programu "Świat"

Nielegalni imigranci toną w drodze do lepszego życia w Europie. Czy nasz kontynent zmienia się w twierdzę? Czy bać się fali nielegalnej imigracji? Gośćmi Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w programie "Świat" o godz. 20:20 będą Ewa Moncure z unijnej agencji Frontex, zajmującej się ochroną granic oraz były szef policji oraz generał Adam Rapacki.

Nawet 700 imigrantów mogło utonąć w Morzu Śródziemnym, gdy kuter którym płynęli z Libii do Włoch przewrócił się. Do tragedii doszło niedzielę w Cieśninie Sycylijskiej.

Co z imigrantami?

Po kolejnej tragedii na Morzu Śródziemnym, premier Grecji wezwał UE, by natychmiast zareagowała na katastrofę kutra z nielegalnymi imigrantami na Morzu Śródziemnym, w której mogło zginąć kilkaset osób.

Cipras, podobnie jak premier Włoch Matteo Renzi, opowiedział się za zwołaniem nadzwyczajnego szczytu Unii Europejskiej w sprawie kryzysu imigracyjnego. - Rozmawiałem o tym telefonicznie ze swoim włoskim kolegą - poinformował szef greckiego rządu w wystąpieniu telewizyjnym. Te kraje są "bramą do strefy Schengen" i tu tu głównie zmierzają imigranci.

W czwartek odbędzie się specjalny szczyt Unii Europejskiej poświęcony temu tematowi.

"Świat" w TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o 20.20.

Autor: mb / Źródło: TVN24BiS / TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24