Zmiany w zasadach wjazdu do Włoch

Autor:
mb
Źródło:
Reuters

Włochy od 1 lutego zmieniają zasady wjazdu dla turystów ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Do tego kraju będzie można wjechać z paszportem covidowym, bez konieczności okazania wyniku testu. Ponadto zniknie obowiązkowa, 5-dniowa kwarantanna dla osób niezaszczepionych.

Minister zdrowia Roberto Speranza podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym podróżni z krajów UE będą potrzebowali jedynie zielonej przepustki - podano w oświadczeniu.

Zielona przepustka, to nic innego jak Unijny Certyfikat COVID, który informuje o ukończeniu podstawowego cyklu szczepień preparatem zatwierdzonym przez UE, przebytej chorobie COVID-19 (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej) lub negatywnym wyniku testu na koronawirusa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Zasady wjazdu do Włoch

Od 1 lutego osoby podróżujące do Włoch nie będą już musiały przedstawiać zarówno certyfikatu COVID-19, jak i negatywnego wyniku testu. Wystarczy tylko certyfikat. Zlikwidowany zostanie również wymóg 5-dniowej kwarantanny dla osób niezaszczepionych.

Włochy od połowy grudnia zaostrzyły zasady wjazdu na Półwysep Apeniński w związku z obawami o rozprzestrzenianie się wariantu omikron. Wszyscy podróżni - zarówno osoby zaszczepione, ozdrowieńcy, osoby niezaszczepione - muszą przedstawić negatywny wynik testu wymazowego, wykonanego w ciągu 24 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch w przypadku testu antygenowego albo 48 godzin w przypadku testu molekularnego. Do końca stycznia jest to warunek konieczny do przekraczania granicy. Ponadto osoby niezaszczepione, mimo negatywnego wyniku testu, są kierowane na 5-dniową, obowiązkową kwarantannę.

Koronawirus we Włoszech

Włoskie ministerstwo zdrowia poinformowało w środę o 167 206 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażeń w porównaniu do 186 740 dzień wcześniej. Przekazano także informacje o śmierci 426 osób chorujących na COVID-19. We wtorek było to 468 osób.

Autor:mb

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości