TVN24 Biznes | Tech

GTA w odświeżonej wersji już gotowy? Rockstar wciąż milczy

TVN24 Biznes | Tech

Autor:
kkow//mro
Źródło:
tvn24.pl/boop.pl
Jak powstają gry komputerowe?
Jak powstają gry komputerowe?tvn24
wideo 2/4
tvn24Jak powstają gry komputerowe?

Projekt pod tytułem GTA: The Trilogy The Definitive Edition został oceniony przez GRAC - azjatyckiego odpowiednika europejskiego PEGI, klasyfikującego gry do odpowiedniej grupy wiekowej. Zdaniem fanów GTA to dowód na to, że odświeżone gry trafią niebawem na rynek.

Chodzi o wydanie odświeżonych części gier z serii Grand Theft Auto. Mowa o GTA III, GTA: Vice City i GTA: San Andreas, które ukazywały się na rynku kolejno w 2002, 2003 i 2004 roku. Odpowiadająca za grę firma Rockstar Games bezpośrednio nie potwierdziła krążących informacji, ale portal GTANet przekazał, że odkryto ikony trzech części gry, które mają wchodzić w skład trylogii.

Trylogia GTA – jakie zmiany?

Z wpisu portalu GTANet wynika, że remaster klasycznej trylogii ma działać na silniku Unreal Engine, który znany jest z wysokiej jakości technologicznej, a na przestrzeni lat można się było o tym przekonać grając na przykład w Mass Effect czy też Gears of War.

Trylogia GTA – kiedy premiera odświeżonych wersji?

Internauci spekulują, że premiera odświeżonych wersji ma być już 22 października – w 20. rocznicę wydania GTA III. Ma za tym przemawiać informacja, że projekt pod tytułem GTA: The Trilogy The Definitive Edition został oceniony przez GRAC, który jest azjatyckim odpowiednikiem europejskiego PEGI i odpowiada za klasyfikację danej gry do odpowiedniej grupy wiekowej.

Trylogia GTA – w oczekiwaniu na GTA VI

Odświeżeniem trylogii GTA, na którą składają się GTA III, GTA: Vice City i GTA: San Andreas, Rockstar może chcieć chociaż na chwilę zaspokoić fanów, którzy coraz głośniej zadają pytania o następcę wydanego w 2013 roku GTA V\. Nie wiadomo, kiedy ukaże się kolejna część z serii. Gracze spekulowali, że może to nastąpić wraz z premierą nowych generacji konsol od Sony i Microsoftu, ale zamiast tego otrzymali zapowiedź odświeżonej wersji GTA V. Nie spotkała się ona z entuzjastycznym przyjęciem ze strony graczy, a zwiastun gry, zamieszczony na portalu YouTube, otrzymał ponad 250 tysięcy negatywnych ocen. Ostatnią dużą grą wydaną przez Rockstar jest Red Dead Redemption 2 z 2018 roku.

W branży gier coraz widoczniejsza jest moda na odświeżanie starych tytułów, bo po raz kolejny pozwolić graczom doświadczyć znanych im emocji w nowej jakości. W 2020 roku wersję na nowa generację konsol otrzymały takie gry jak Demon's Souls, Mafia czy Final Fantasy VII.

Autor:kkow//mro

Źródło: tvn24.pl/boop.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości