Google Glass powracają. W nowej formie i z nowym przeznaczeniem

Google Glass powraca. W nowej formie i dla biznesu
Google Glass powraca. W nowej formie i dla biznesu
TVN24BiS /
TVN24BiS /Google Glass powraca. W nowej formie i dla biznesu

Google nie zapomina o swoim projekcie okularów. Do sieci wyciekły właśnie zdjęcia nowego modelu Google Glass. Urządzenie tym razem ma być przeznaczone tylko dla profesjonalistów i firm.

Kiedy Google na początku 2015 roku ogłosił, że zakończył sprzedaż produktu Google Glass wielu przecierało oczy ze zdumnienia. Gdy świat obiegła informacja, że zamknął też program Explorer, w którym rozwijany był projekt okularów do rozszerzonej rzeczywistości, część ekspertów mówiła już o "cichym" uśmierceniu rewolucyjnego projektu. Tak jednak się nie stało. Zespół pracujący nad Google Glass został przekształcony. Zyskał też nowego szefa Tony Fadella, który wcześniej odpowiadał za termostaty Nest. Taką decyzję Google'a można było odczytywać, jako przedłużenie prac nad okularami. Pewne było również to, że na finalny produkt przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Teraz możemy zobaczyć pierwsze efekty prac zespołu Fadella. Nowe Google Glass znacząco różnią się od starszego modelu. Okulary są przeznaczone dla profesjonalistów i maja pomagać im w pracy np. w medycynie, logistyce czy zakładach produkcyjnych.

Jakie zmiany?

Urządzenie ma być wyposażone w procesor od Intela, powiększony akumulator, a także moduł umożliwiający obsługę Wi-Fi, co może zwiększyć komfort strumieniowania wideo. Istotną nowością ma być także dioda, która będzie włączała się podczas nagrywania, co ma pozwolić na informowanie o tym osób w naszym otoczeniu. Nowe Google Glass nie będą dostępne dla wszystkich użytkowników. Trafią one najpierw do pracowników małych firm, które wezmą udział w programie "Glass for Work".

Autor: msz/bgr / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: 9TOGOOGLE.COM

Pozostałe wiadomości