Limit jednorazowej transakcji w bankomatach. Największy operator w Polsce wprowadził zmiany

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą (materiał z 2019 roku)
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą (materiał z 2019 roku)TVN24 BiS
wideo 2/3
TVN24 BiSPolacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą

Sieć Euronet wprowadziła w części bankomatów limit jednorazowej transakcji. "Limit został wprowadzony, by zapewnić jak największej liczbie klientów dostęp do gotówki" - wskazała w odpowiedzi przesłanej TVN24 Biznes Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

"Z uwagi na znaczny wzrost wartości jednostkowej wypłaty gotówki w ostatnich miesiącach, wprowadziliśmy w części naszych urządzeń tymczasowy limit jednorazowej transakcji w wysokości 1000 PLN" - poinformowała Miziołek. Jak zaznaczyła, "dodatkowe limity na przykład dzienne lub miesięczne na wypłatę środków mogą być nałożone systemowo przez bank (wydawcę karty)".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Limit w bankomatach

Ewa Miziołek podkreśliła, że "limit został wprowadzony, by zapewnić jak największej liczbie klientów dostęp do gotówki w sieci Euronet".

"W ramach jednej wypłaty bankomaty i wpłatobankomaty Euronet Polska wydają maksymalnie 40 banknotów. Jest to limit techniczny urządzenia określający maksymalną liczbę banknotów, które maszyna możne zadysponować w trakcie jednej transakcji. W zależności od rodzaju urządzenia, bankomaty sieci Euronet Polska wypłacają banknoty o nominałach: 20, 50 i 100 zł. W związku z tym, mogą mieć miejsce sytuacje, gdy maksymalna kwota wypłaty w danym momencie wyniesie 800 zł w przypadku, gdy w bankomacie pozostaną jedynie banknoty o nominale 20 zł" - wyjaśniła.

Ponadto Miziołek zwróciła uwagę, że "w przypadku pojedynczych urządzeń może również zdarzyć się sytuacja, że z uwagi na kończący się zapas banknotów w urządzeniu, wypłata żądanej kwoty może być chwilowo niemożliwa i wówczas rekomendowana jest niższa kwota wypłaty".

Euronet Polska jest niezależnym operatorem sieci ponad 7600 bankomatów i wpłatobankomatów.

Najwięksi operatorzy

Z danych branżowego portalu Cashless.pl wynika, że największym operatorem bankomatów w Polsce jest Euronet. Operator zarządza siecią ponad 7600 bankomatów i wpłatobankomatów. Na drugiej pozycji jest firma IT Card wraz z jej marką Planet Cash. Sieć tej spółki na koniec grudnia 2019 roku liczyła prawie 4500 bankomatów. Dalej plasowały się sieci bankowe.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości