Znakomite wyniki grupy TVN

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Spółka TVN, której głównym akcjonariuszem jest ITI zanotowała rekordowe wyniki

Grupa TVN osiągnęła rekordowe wyniki w II kwartale 2008 roku. Zarząd spółki ogłosił też buy-back - skup własnych akcji.

Przychody netto spółki wzrosły o 35 procent do 550 mln złotych, z 407 mln zł w analogicznym okresie 2007 roku. Gotówkowe przychody segmentu Nowe Media wzrosły o 43 procent. Zysk operacyjny netto wzrósł o 46 procent do 227 mln złotych. Marża operacyjna wyniosła 41 procent.

Wskaźnik EBITDA wzrósł o 43 procent do 247 mln złotych, ze 172 milionów w analogicznym okresie 2007 roku. Marża EBITDA wyniosła 45 procent, w porównaniu do 42 procent w analogicznym okresie 2007 roku. Zysk netto wzrósł o 50 procent - do 208 mln złotych. Udział w rynku reklamy grupy TVN wzrósł z 32,4 do 36 procent.

Fantastyczny drugi kwartał

Piotr Walter, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy TVN powiedział: - Mieliśmy fantastyczny drugi kwartał. W sezonie wiosennym wygraliśmy zaciętą walkę o ratingi i uzyskaliśmy bardzo dobre wyniki finansowe, osiągając silny wzrost przychodów oraz dalszą poprawę naszej rentowności.

Równie dobrego nastroju są eksperci: - Fundamenty spółki TVN cały czas są dobre i wyniki za cały rok także takie będą - uważa Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI w rozmowie dla TVN CNBC Biznes.

Skup akcji

Przychody: 550 mln, czyli + 143 mln rocznie (oczekiwano 509 mln) Zysk operacyjny: 227 mln, czyli + 71 mln (oczekiwano 197 mln) TVN w II kwartale

O dobrej kondycji grupy świadczy planowany skup własnych akcji. "Zarząd TVN S.A. informuje, iż na mocy uchwały podjętej dnia 11 sierpnia 2008 r. postanowił zwrócić się do Walnego Zgromadzenia TVN S.A. o podjęcie uchwały udzielającej zezwolenia na nabywanie przez TVN własnych akcji w celu umorzenia na warunkach określonych Programem Nabycia Akcji Własnych TVN S.A." - czytamy w komunikacie.

Dobre informacje dla inwestorów

Na skup grupa chce przeznaczyć do 500 mln zł. Główny akcjonariusz TVN - grupa ITI - poparła propozycję buy-backu.

- Informacja o buy-backu jest zawsze informacją pozytywną. W chwili obecnej wydaje się jednak, że to będzie sporym obciążeniem dla TVN-u - powiedział Przemysław Sawala-Uryasz, makler CA-IB. I dodał: Innym ważnym pytaniem jest to, jak spowolnienie gospodarcze przełoży się na budżet reklamodawców, a w efekcie na przyszłe wyniki spółki.

- Przy obecnej cenie akcji sensowny jest skup akcji do umorzenia, który może przynieść korzyść pozostałym akcjonariuszom - uważa Karen Burgess, wiceprezes TVN. Skup ma rozpocząć się w IV kwartale tego roku i zakończyć najpóźniej 31 grudnia 2009 r.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24