Oleksy znalazł pracę

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESJ.W.C. docenia Józefa Oleksego

Józef Oleksy, po odejściu na polityczną emeryturę, znalazł posadę u największego polskiego dewelopera - J.W.Construction. Główny akcjonariusz spółki Józef Wojciechowski powiedział TVN CNBC Biznes, że Oleksy będzie planował i nadzorował inwestycje na Ukrainie.

Oleksy w J.W. Constructions ma, ogólnie rzecz biorąc zajmować się pozyskiwaniem rynków wschodnich pod inwestycje dla firmy. Deweloper, podobnie, jak jego konkurenci, coraz częściej spogląda na Wschód i planuje tam inwestycje.

- Pan Oleksy jest osobą znaną i powszechnie szanowaną, szczególnie poza granicami Polski, na Wschodzie. Zatrudniając go okresowo mieliśmy na uwadze jego kontakty na Ukrainie. To jest rynek, na którym mamy uczestniczyć bardzo aktywnie. Pan Oleksy ma przygotować i rozpoznać inwestycję oraz nawiązać kontakty, które wcześniej miał bardzo dobre - powiedział Józef Wojciechowski.

Sam Oleksy o swoim nowym zajęciu mówi niechętnie. - Nie jest to etatowa praca, występuję w roli konsultanta. Mam wiedzę i doświadczenie w tym zakresie - zdradził "Super Expressowi" były premier.

Źródło: TVN CNBC Biznes, Super Express

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES