"Forbes" wyrzuca Kylie Jenner z listy miliarderów

Autor:
ToL
Źródło:
TVN24 Biznes, Reuters

Kylie Jenner wcale nie jest miliarderką - twierdzi "Forbes" i zarzuca celebrytce kłamstwo. Według dziennikarzy magazynu 22-latka miała zawyżać wartość swojej firmy kosmetycznej i pokazywać fałszywe zeznania podatkowe.

W marcu 2019 roku "Forbes" określił Jenner (miała wtedy 21 lat) mianem najmłodszej osoby na świecie, która samodzielnie dorobiła się miliarda dolarów. W kwietniu tego roku jej fortuna szacowana była już na 1,2 mld dolarów.

Jenner odniosła sukces finansowy między innymi dzięki firmie kosmetycznej Kylie Cosmetics, którą założyła w 2015 roku. Na jej dochody składają się również pieniądze otrzymane za udział w dwóch programach typu reality show: "Keeping Up With the Kardashians", w którym występuje wraz z matką i rodzeństwem oraz "Life of Kylie".

Jenner zajmuje się również modelingiem oraz promocją odzieży i obuwia. Nie bez znaczenia w tym kontekście jest jej olbrzymia popularność w mediach społecznościowych. Na samym Instagramie jej posty śledzi 178 milionów obserwujących.

W piątek "Forbes" poinformował niespodziewanie, że Jenner nie jest jednak miliarderką, a jej majątek wynosi "tylko" 900 mln dolarów. Skąd ta zmiana?

Dziennikarze magazynu przejrzeli dane finansowe firmy Coty, która w listopadzie 2019 roku kupiła za 600 mln dolarów 51 procent udziałów w Kylie Cosmetics. Według "Forbesa" dokumenty pokazują, że biznes Jenner jest znacznie mniejszy i mniej dochodowy, niż dotychczas uważano.

Magazyn zarzuca Jenner zawyżanie wyników sprzedaży i pokazywanie fałszywych zeznań podatkowych. W 2018 roku Kylie Cosmetics miała wygenerować około 125 mln dolarów ze sprzedaży. Tymczasem Jenner w dokumentach przekazanych "Forbesowi" przekonywała, że sprzedaż wyniosła 360 mln dolarów.

Coty odmówiło komentarza w tej sprawie. Natomiast sama Jenner wydaje się nie przejmować całym zamieszaniem. "Mogę wymienić teraz listę 100 rzeczy ważniejszych niż ustalanie, ile mam pieniędzy" - napisała na Twitterze.

Głos w tej sprawie zabrali też prawnicy Jenner, którzy twierdzą, że doniesienia "Forbesa" są "pełne kłamstw". Domagają się, aby magazyn natychmiast wycofał się z tych oskarżeń.

To nie jedyne kontrowersje wokół Kylie Jenner. Sporo zastrzeżeń budzi również zaliczanie jej do grona self-made women , czyli osób zawdzięczających wszystko wyłącznie sobie, własnej pracowitości i talentowi. Część komentatorów przypomina, że Kylie Jenner sławę i ogromną popularność zawdzięcza rodzinie - klanowi Kardashianów. Twierdzą oni, że bez udziału w telewizyjnym reality show i wsparciu zamożnej rodziny Kylie byłoby dużo trudniej odnieść sukces.

Autor:ToL

Źródło: TVN24 Biznes, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości