Elektryczna Mazda MX-30. Przełomowy SUV Mazdy z Ekodopłatą dla każdego

TVN24 Biznes | Moto

Źródło:
Mazda
Mazda

Elektryczna Mazda MX-30 wjechała do polskich salonów. Japoński producent tym modelem otwiera nowy rozdział w swojej historii – to pierwsze elektryczne auto Mazdy. Kompaktowy SUV jest teraz oferowany z Ekodopłatą Mazdy w wysokości 18 750 złotych. 

Artykuł sponsorowany.

Modele Mazdy, które posiadały w nazwie oznaczenie MX, zawsze wyprzedzały swoje czasy. Wystarczy wspomnieć kultowego roadstera MX-5 czy MX-3 z najmniejszym na świecie silnikiem V6. W przypadku elektrycznej Mazdy MX-30 nazewnictwo nie jest więc przypadkowe. Miano pierwszego produkcyjnego modelu Mazdy o napędzie całkowicie elektrycznym w końcu zobowiązuje.

Sprawdź ofertę specjalną na Mazdę MX-30 >>>

SUV bogato wyposażony

Elektryczna Mazda MX-30 wyróżnia się na tle konkurentów i oferuje kierowcom najbogatsze wyposażenie standardowe w segmencie. W tym kompaktowym SUV-ie znajdziemy więc wiele rozwiązań dostępnych w podstawowej wersji modelu, za które u innych producentów trzeba dopłacać. A znacząco wpływają one na nasze bezpieczeństwo na drodze.

W standardowej wersji Mazdy MX-30 znalazł się kolorowy wyświetlacz head-up, który na przedniej szybie pokazuje najważniejsze informacje dla kierowcy. Bez odrywania wzroku od drogi możemy na przykład uzyskać wskazówki z nawigacji. System nawigacji Mazdy również dostępny jest bez dodatkowych opłat.

Elektryczna Mazda MX-30 to miejski SUV, więc są też takie rozwiązania jak czujniki parkowania i kamera cofania.System monitorowania ruchu poprzecznego przy cofaniu ułatwi natomiast wyjazd tyłem z miejsca parkingowego, ostrzegając kierowcę o pojazdach jadących po drodze prostopadłej. W standardzie znalazł się też system monitorowania martwego pola, niezwykle przydatny w mieście podczas zmiany pasa ruchu, oraz system wykrywający znużenie kierowcy (Driver Alert). W wyższych wersjach tego modelu znajdziemy kamerę 360°, która ułatwia parkowanie i manewrowanie na ciasnych uliczkach.

Elektryczna Mazda MX-30

"Elektryk" z charakterem

Pierwszy elektryczny SUV Mazdy wyróżnia się nie tylko bogatym wyposażeniem, ale i stylową sylwetką. Mazda MX-30 została stworzona zgodnie z zasadami filozofii Kodo oraz japońskiej estetyki. Samochód jest pełen życia i indywidualizmu.

Uwagę w "elektryku" Mazdy zwracają drzwi typu freestyle, bez środkowego słupka. Dzięki specjalnym zawiasom przednie drzwi otwierają się aż do kąta 82°, a tylne do kąta 80°. Oznacza to dużą wygodę wsiadania i wysiadania z obydwu rzędów siedzeń.

Mazda

Brak środkowego słupka nie wpływa negatywnie na bezpieczeństwo. Sztywne nadwozie Mazdy MX-30 i jej struktury są zdolne skutecznie wytłumić energię uderzeń i zapewniają wysoki poziom ochrony przed skutkami potencjalnych kolizji.

Skonfiguruj swoją Mazdę MX-30 >>>

Auto na codzienne wyzwania

Elektryczną Mazdę MX-30 wyposażono w nową technologię napędu elektrycznego, nazwaną e–Skyactiv. Auto napędzane jest przez elektryczny silnik synchroniczny na prąd zmienny, o mocy 145 koni mechanicznych. Wysoki moment obrotowy (270 Nm) pozwala na dynamiczne przyspieszenie i sprawia, że autem jeździ się komfortowo.

Źródłem zasilania Mazdy MX-30 jest bateria litowo-jonowa o pojemności 35,5 kWh. To rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne. Na pełnym ładowaniu pozwala ona na przejechanie 265 kilometrów w cyklu miejskim. Taki wynik zdecydowanie przekracza średni dzienny dystans 48 kilometrów pokonywany przez europejskich kierowców. Kwestia zasięgu nie będzie więc problemem dla osób, które regularnie przemieszczają się na krótkich dystansach, takich jak dojazd do pracy czy na zakupy.

Baterię w elektrycznym SUV-ie Mazdy można ładować prądem stałym i zmiennym. W pierwszym przypadku szybkie ładowanie na stacjach z poziomu 20% do 80% zajmie około 40 minut. Ładowanie "do pełna" z domowego gniazdka 230 V trwa natomiast do 6 godzin. Ładując auto w swoim domu w nocy, biorąc pod uwagę wspominany zasięg, nie będziemy mieli więc problemów z poruszaniem się samochodem w dzień. Mazda na swoją baterię daje gwarancję – 8 lat lub 160 000 kilometrów.

Mazda

Ekodopłata Mazdy

Wprowadzeniu Mazdy MX-30 do polskich salonów towarzyszy akcja specjalna. Modele Mazdy MX-30, niezależnie od wersji wyposażenia, zamówione do końca października 2020 roku otrzymają specjalną Ekodopłatę Mazdy w wysokości 18 750 zł brutto. Oferta ta dotyczy klientów indywidualnych oraz firm i nie wymaga wypełniania skomplikowanych wniosków na dopłatę na zakup auta elektrycznego. Elektryczna Mazda MX-30 z Ekodopłatą jest dostępna w różnych opcjach finansowania. W leasingu SkyPremium Go już od 810 zł netto miesięcznie.

Mazda MX-30 – poznaj możliwości finansowania >>>

Źródło: Mazda

Źródło zdjęcia głównego: Mazda