Pogoda na jutro w dużej części kraju zapowiada się deszczowo i burzowo. W czasie wyładowań atmosferycznych wiatr w porywach osiągnie do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura sięgnie maksymalnie 25 stopni Celsjusza.

Lato trwa, ale w polskich górach pojawiają się już opady śniegu. W środę rano zabieliło się na Kasprowym Wierchu w Tatrach, co odnotował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Amerykańscy naukowcy powiązali ze sobą dane dotyczące dziennej liczby zachorowań na COVID-19 w USA i stężenia pyłu PM2,5 pochodzącego z pożarów lasów. Jak wykazali, z powodu zanieczyszczeń powietrza odnotowano więcej przypadków koronawirusa oraz śmierci z powodu COVID-19.

Połamane drzewa na Pomorzu Zachodnim. Strażacy interweniowali blisko 100 razy

90 interwencji przeprowadzili we wtorek zachodniopomorscy strażacy w związku z silnym wiatrem - przekazał rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, kapitan Tomasz Kubiak. Dotyczyły one głównie połamanych gałęzi. Na północnym zachodzie Polski obowiązują ostrzeżenia przed silnym wiatrem wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Możliwe gwałtowne wzrosty stanów wody. Alerty IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty hydrologiczne pierwszego stopnia dla północnej części województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi wzrostami stanów wody.

Od burz w ciągu następnych dni odpoczniemy, ale za to będzie silniej wiać, szczególnie nad morzem. Mieszkańcy tych rejonów oraz urlopowicze muszą spodziewać się też większego zachmurzenia i opadów deszczu. Na zmiany w pogodzie na obszarze całej Polski poczekamy do weekendu.