Opinie i wydarzenia

Wojewoda lubuski i sanepid ws. koronawirusa

Pacjent jest hospitalizowany na oddziale zakaźnym w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Jest stabilny, dobrze się czuje. Procedury wszystkie zadziałały - poinformował podczas konferencji wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Zapewnił, że urząd ma kontrolę nad sytuacją. - Szpitale, które zostały podniesione na wyższy stan gotowości mają 420 miejsc przygotowanych dla ewentualnych pacjentów z objawami koronawirusa. Sytuacja jest pod kontrolą - mówił.

Doktor Dorota Konaszczuk, wojewódzki inspektor sanitarno-epidemiologiczny, podała, że pacjent, u ktorego stwierdzono koronawirusa, przyjechał do Polski z Niemiec. - Na terenie Niemiec podróżował autobusem, dotarł do Świecka i stamtąd przesiadł się do samochodu - poinformowała.

Zapewniła również, że sanepid posiada listę pasażerów autobusu. Nie było wśród nich mieszkańców województwa lubuskiego. Podczas konferencji dodała również, że w województwie lubuskim kwarantanną są objęte cztery osoby, z kolei pod obserwacją epidemiologiczną znajduje się 97. Sanepid jest z nimi w stałym kontakcie telefonicznym. - Codziennie informują nas o swoim stanie zdrowia. Osoby pozostające w kwarantannie i pod nadzorem epidemiologicznym nie zgłaszają żadnych objawów - przekazała Konaszczuk.