Opinie i wydarzenia

Premier gra w tenisa stołowego

W sobotę premier Mateusz Morawiecki wziął udział w treningu tenisa stołowego dzieci z klubów sportowych z regionu kujawsko-pomorskiego. - Przez ostatnie cztery lata rząd przeznaczył 2,3 mld zł na rozwój infrastruktury sportowej, chcę obiecać, że będziemy inwestować jeszcze więcej w kolejnych latach, bo to jest wielka szansa dla polskiego sportu i zdrowe społeczeństwo - mówił.

Premier zwrócił uwagę, że Klub Sportowy Gwiazda obchodzi właśnie stulecie i jest bardzo dumny, że dzieci trenują sport i rosną nasi przyszli olimpijczycy. - Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, a my chcemy w tym dopomóc, bo zwycięstwa Polaków, ale już nawet występy Polaków, to wielka radość dla wszystkich nas i duma - powiedział szef rządu.

Wspominał czasy, kiedy sam trenował i podzielił się radą dla dzieci i młodzieży, aby zawsze doceniać swoich przeciwników. - Ja kiedyś w 1983 r. za mało doceniłem mojego przeciwnika i nie wszedłem do pierwszej czwórki w kraju i tak się moja kariera sportowa wtedy zakończyła - opowiadał premier.

 

18.01.2020
Długość: 21 min