#BezKitu

Płaczek: In vitro nie jest leczeniem. Frysztak: proponuję, żeby wypisał się pan z komisji zdrowia

Sejm za finansowaniem in vitro z budżetu państwa. - In vitro to nie jest metoda leczenia. Sprzeciw przeciwko ustawie może wynikać z wielu przesłanek. Przesłanką, która mną kierowała, to jest sposób, w jaki procedowaliście ustawę - stwierdził w programie "Kampania #BezKitu" w TVN24 poseł Konfederacji Grzegorz Płaczek. Jego zdaniem osoby, które "powinny mieć dzieci, powinny być mężem i żoną". Jak kontynuował, jest przeciwnikiem skorzystania z metody in vitro przez samotne kobiety. Konrad Frysztak (PO) zaproponował, by Płaczek zrezygnował z zasiadania w komisji zdrowia. - Musimy zapewnić kobietom prawo do decydowania o własnym ciele i własnym życiu - mówił Frysztak. Następnie rozmawiano o tym, czy Adam Glapiński, szef Narodowego Banku Polskiego, powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. - Mamy większość, by go postawić. I chcemy to zrobić – zapewnił Frysztak. - Popieram tę ideę - skomentował Płaczek.

 

Następnie Anna Krawczyk z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wypowiedziała się między innymi na temat śmierci 14-letniej Natalii, którą znaleziono wychłodzoną w centrum Andrychowa, oraz o trudnej sytuacji w Gdańsku. Oddział dziecięcy krytycznie przekracza swoje możliwości. Na 46 dostępnych łóżek w placówce przebywa 76 pacjentów.  

 

Pytania zadawali: Kinga Grabarczyk (Fundacja Campus Polska), Aleksandra Sroka (wiceprezeska Fundacji Varia Posnania), Jakub Kocjan (Akcja Demokracja) oraz Wiktor Kąkolewski (Pokolenie 2050).