Załóż się o... ustawę hazardową

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plNa portalu internetowym można znaleźć zakłady dotyczące... ustawy hazardowej

Podczas gdy w Sejmie posłowie toczą zażartą walkę o kształt nowej ustawy ograniczającej hazard, wytrawni gracze zakładają się o to, czy posłom się uda. Czy prezydent zawetuje projekt ustawy hazardowej? Czy ta ustawa wejdzie w życie z nowym rokiem? O to m.in. zakładają się użytkownicy jednego z portali e-rozrywkowych, betsson.com.

Co ciekawe, gdy ustawa wejdzie w życie, zakłady, które oferuje ten portal będą zakazane. Na razie jednak można grać do woli.

O co się zakładają?

I tak - jeśli postawisz złotówkę na to, że "nowa ustawa hazardowa wejdzie w życie z dniem 01.01.2010" masz szansę wygrać 1,3 zł. Natomiast ci, którzy są przeciwnego zdania, mają szansę na stawkę wysokości 3 zł.

W zakładzie "Czy prezydent zawetuje ustawę hazardową?" - jeśli jesteś na "tak", za postawionego złotego można zarobić aż 8 zł. Ci, którzy obstawią "nie" - mają szansę uzyskać zaledwie 1,03 zł.

A szef portalu na to...

- Z zaciekawieniem obserwujemy rozwój wydarzeń związany z pośpiesznym wprowadzaniem w życie nowej ustawy regulującej rynek hazardowy w Polsce. Widzimy w niej wiele niedomówień oraz przepisów, które są niezgodne z prawem Unii Europejskiej. Niemniej jednak czekamy na rozwój wydarzeń - komentuje szef portalu w Polsce, Maciej Poschwald.

Przyznaje też, że umieszczając zakłady dotyczące ustawy ograniczającej hazard - portal chciał wysondować co o ustawie myślą sami gracze i jakie są według nich szansę na jej przyjęcie.

Portal ma także nadzieję na wzbudzenie publicznej debaty wokół tematu i zaangażowanie użytkowników do aktywnej manifestacji ich prawa dostępu do usług oferowanych legalnie na terenie Unii Europejskiej.

Zakładają się od ponad 40 lat

Portal został założony w listopadzie 2000 roku w Londynie. W chwili obecnej jest własnością szwedzkiej firmy, która jest aktywna od ponad 40 lat oraz jest notowana na giełdzie w Sztokholmie.

Polska wersja językowa dostępna od marca 2006 roku przyciągnęła już kilkadziesiąt tysięcy Polaków. W ofercie firmy znajdują się obecnie zakłady, giełda zakładów, kasyno, poker oraz e-zdrapka - wszystko dostępne przez Internet.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl