Wczoraj zwyczajne walne zgromadzenie stoczni podjęło uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki o 515 mln zł, poprzez emisję akcji imiennych. Stocznia ma otrzymać od Skarbu Państwa prawie 187 mln zł w gotówce. - Reszta akcji do kwoty 515 mln zł będzie pokryta wkładem niepieniężnym w postaci akcji spółek giełdowych - powiedział rzecznik stoczni, Janusz Wikowski.
Po dokapitalizowaniu przedstawiciele Skarbu Państwa będą mieli ok. 75 proc akcji - aż 22 proc. więcej niż do tej pory.
Dzięki pozyskanym pieniądzom stocznia ureguluje znaczącą część długów, m.in. wobec ZUS. Obecnie zobowiązania wymagalne Stoczni Gdynia wynoszą ok. 600 - 700 mln zł.
Jak powiedział rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa Paweł Kozyra, intencją resortu jest jak najszybsze zakończenie prywatyzacji stoczni. Zakończenie tego procesu jest planowane na IV kwartał 2007 r.
Źródło: PAP/Radio Szczecin