PSL uratuje dłużników

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24PSL chce zaproponować zmiany, które uwolnią dłużników od zobowiązań

W Polsce są dziesiątki tysięcy osób, które nie są wypłacalne i toczą się przeciwko nim postępowania windykacyjne, za które płaci budżet. Eksperci PSL przygotowali projekt ustawy o bankructwie prywatnej osoby, który pozwoli jej ogłosić upadłość i uwolnić się od rzeszy komorników i firm windykacyjnych. Do parlamentu skieruje ją rząd - donosi dziennik "Polska".

Około 60 tys. Polaków jest tak zadłużonych, że zajęcie resztek ich majątku przez komornika oznacza wyrok dla nich i ich rodzin. Rozwiązaniem ma być ustawa przygotowana przez ludowców. Jeśli przepisy wejdą w życie, każdy Polak raz w życiu będzie mógł ogłosić upadłość. Nad takimi rozwiązaniami pracują eksperci Waldemara Pawlaka. PSL chce zaproponować także pakiet ułatwiający życie przedsiębiorcom.

Rozwiązaniem dla dłużników ma być ustawa przygotowana przez ludowców. Jeśli przepisy wejdą w życie, każdy Polak raz w życiu będzie mógł ogłosić upadłość. projekt PSL

Wszystkie propozycje ustaw miały wpłynąć do Sejmu jako projekty poselskie. - Zapadła jednak decyzja, żeby trafiły do Rady Ministrów, a potem do Sejmu, jako projekty rządowe - mówi bliski współpracownik wicepremiera Pawlaka.

Z braku ustaw?

"Polska" pisze, że na zmianę naciskała Platforma. Zbliża się sto dni rządu, a Sejm nie ma ustaw, nad którymi mógłby pracować. W ubiegłym tygodniu odwołano posiedzenie Senatu. - Nie o statystykę tu chodzi - zapewnia Grzegorz Dolniak, wiceprzewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej. - Po prostu wszystkie ważne projekty ustrojowe powinny być przygotowywane przez rząd, by nie było w ramach koalicji niepotrzebnego bałaganu - tłumaczy.

Źródło: tvn24.pl, "Polska", PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24