Mali i średni operatorzy będą dyskutować o przyszłości rynku telekomunikacyjnego w Polsce

Autor:
red.
mat. prasowe

Około 30 procent polskiego rynku telekomunikacyjnego obsługują mali i średni operatorzy. Ponad 3,5 tysięcy polskich przedsiębiorców konkuruje z wielkimi, przeważnie zagranicznymi firmami telekomunikacyjnymi dostarczając internet, telefonię i telewizję. W dniach 14-15 czerwca w Kołobrzegu obędzie się ich lokalny zjazd. TVN24 jest patronem medialnym wydarzenia.

Jak przekonują organizatorzy wydarzenia, małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym, zwanym MiŚOT-ami, przypadła do gustu formuła spotkań regionalnych. "Zarówno pod koniec ubiegłego roku przed spotkaniem operatorów z południa Polski w Bukowinie Tatrzańskiej, jak i przed kwietniowym branżowym wydarzeniem dla przedsiębiorców telekomunikacyjnych ze wschodu kraju w Janowie Podlaskim zabrakło wejściówek. Kolejny Lokalny Zjazd MiŚOT zaplanowano 14 i 15 czerwca w Kołobrzegu. I tym razem zapewne będzie sukces frekwencji, ale przede wszystkim merytoryczny" - zapewniają.

mat. prasowe

Sprawdzona formuła

Lokalne Zjazdy MiŚOT to oczekiwany przez branżę powrót do sprawdzonej przed pandemią formuły spotkań. Wszystkie odbywają się wyłącznie na żywo. - W pandemii każdy z nas zaliczył setki wideokonferencji. Ludzie są spragnieni osobistych spotkań, rozmowy, wymiany doświadczeń. Nie transmitujemy naszych wydarzeń. Liczy się osobisty udział, operatorzy tego oczekują. Lokalizacje i terminy są tak dobierane, aby umożliwić udział jak największej liczbie przedstawicieli firm, przy optymalizacji kosztów uczestnictwa - informuje Krzysztof Fujarski, prezes spółki Projekt MdM z Grupy MiŚOT, która jest operatorem zjazdów.

Paweł Gniadek, dyrektor ds. komunikacji w MiŚOT SA., dodaje, że organizatorom zależy, aby zjazdy miały nie tylko znakomitą atmosferę, ale również by ich program zachęcał do udziału w części merytorycznej.

- Również w Kołobrzegu nie będzie rozczarowania uczestników. Dostaną to, za co chwalono nas w Bukowinie Tatrzańskiej i Janowie Podlaskim, czyli bardzo ciekawe wystąpienia ekspertów i praktyków oraz możliwość kuluarowych spotkań z nimi - przekonuje.

mat. prasowe

O prawie i biznesie nad Bałtykiem

Nad Bałtykiem przez dwa dni będzie o prawie, o finansach, o biznesie, o branży i gospodarce, o akcjach i projektach Grupy MiŚOT. Oprócz wystąpień praktyków ważna będzie także rozmowa – możliwość wysłuchania zdania operatorów na te tematy, poznanie oczekiwań, wymiana doświadczeń. Organizatorzy mają nadzieję, że o poważnych sprawach będzie się rozmawiać – jak zwykle – przystępnym językiem w miłej atmosferze.

Mocnymi punktami zjazdu mają być: operatorski Hyde Park, bloki dotyczące cyberbezpieczeństwa, projektów Grupy MiŚOT oraz budowy polskiej sieci LoRaWAN.

Organizatorzy polecają również panele i wykłady poświęcone sprawom, które operatorom spędzają sen z powiek: kształtowaniu cen za usługi telekomunikacyjne, konsolidacji i wielu kwestiom prawnym. Będzie też sporo informacji z pierwszej ręki o tym, co dla środowiska robi Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej.

Autor:red.

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości