Opinie i wydarzenia

Biden: demokracji należy bronić, wzmacniać ją i odnawiać

- Na początku mojej kadencji wysyłam jasny przekaz całemu światu - Ameryka wróciła. Sojusz transatlantycki także wrócił. Nie patrzymy wstecz, patrzymy w przyszłość, wspólnie - mówił podczas wirtualnego panelu prezydent USA Joe Biden. Jak podkreślił, "sojusz transatlantycki jest silnym fundamentem naszego bezpieczeństwa, a partnerstwo między Stanami Zjednoczonymi a Europą jest i pozostanie w mojej opinii podstawą wszystkiego, co chcemy osiągnąć w XXI wieku". Jak mówił, demokracji należy bronić, wzmacniać ją i odnawiać. - Wierzę, że demokracja sprosta wyzwaniom i przetrwa - dodawał.

 

Następnie o szczepionkach i walce z pandemią oraz o wsparciu ze strony Niemiec w walkę z terroryzmem mówiła Angela Merkel. - Chcemy pomóc innym krajom w trudnej walce przeciwko terroryzmowi – powiedziała kanclerz Niemiec.

 

Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa to międzynarodowe, coroczne spotkanie szefów państw, rządów i organizacji międzynarodowych. Podczas spotkania omawiane są najważniejsze zagadnienia związane z międzynarodowym bezpieczeństwem. Konferencja ta organizowana jest od 1963 roku.

19.02.2021
Długość: 33 min