Opinie i wydarzenia

Konferencja Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 1306 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 i śmierci 15 zakażonych osób. Łącznie w naszym kraju infekcję koronawirusem potwierdzono u 88 636 osób, spośród których 2 447 zmarło. Według danych resortu zdoriwa ostatniej doby wykonano ponad 13,4 tysiąca testów na obecność koronawirusa.

O poniedziałkowym bilansie mówił na konferencji prasowej rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusieiwcz. - To są przypadki rozdrobnione, drobne ogniska po kilka, kilkanaście osób. Nie ma dużych ognisk poza województwem wielkopolskim, gdzie mamy przypadek DPS-u, gdzie jest 100 osób zakażonych - wyjaśniał.

Po raz kolejny apelował, by nosić maseczki i zachowywać dystans społeczny. - Pamiętajmy, to nas nadal obowiązuje. Jeśli nie będziemy tego stosować, na pewno możemy osiągnąć w najbliższych dniach wyższe wyniki niż 1300 czy 1500 przypadków - powiedział Andrusiewicz. Rzecznik MZ zapowiedział również zmiany w obostrzeniach. W tym tygodniu zostaną przedstawione zmiany dotyczące obostrzeń w strefach żółtych i czerwonych – dodał.