Opinie i wydarzenia

Briefing Elżbiety Witek

- Gdy będzie pisemne uzasadnienie wyroku sądu administracyjnego, Kancelaria Sejmu rozpocznie procedurę ujawniania list poparcia do KRS - poinformowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. - Do tej pory byliśmy zobligowani przez szefa Urzędu Ochrony Danych Osobowych; (...) to zostało uchylone decyzją sądu. Czekamy teraz uzasadnienie (sądu). Jak otrzymamy uzasadnienie rozpoczniemy procedurę ujawniania tych danych - powiedziała Witek pytana, kiedy Kancelaria Sejmu ujawni listy poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Jak dodała, "wszyscy sędziowie zostaną poinformowani, że taka procedura zostanie uruchomiona".

Zapowiedziała też, że w czwartek późnym wieczorem Sejm ma rozpatrzyć wniosek KO o odwołanie szefa MSWiA i koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Posłowie KO zarzucają Kamińskiemu m.in. "dewastowanie" i "wprowadzanie patologii" w służbach specjalnych. - Jestem pełna uznania dla tego, co do tej pory robił Mariusz Kamiński i jako minister spraw wewnętrznych i administracji i jako minister koordynator ds. służb specjalnych - powiedziała Witek.

Podczas briefingu marszałek Sejmu poinformowała również, że wniosek KO w sprawie powołania komisji śledczej ds. GetBack kieruje do Biuro Legislacyjnego i Biura Analiz Sejmowych z prośbą o opinie.

12.02.2020
Długość: 6 min