Opinie i wydarzenia

Donald Tusk: Elżbieta Witek jest zdyskwalifikowana. To nie marszałek Sejmu, tylko funkcjonariusz PiS

Elżbieta Witek jest kompletnie zdyskwalifikowana jako marszałek Sejmu po tym, co zrobiła - powiedział w środę lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. - Przecież nawet jej poplecznicy wyraźnie widzą, że my nie mamy żadnej pani marszałek Sejmu. Mamy funkcjonariusza PiS-u, który wykonuje polecenia Kaczyńskiego - dodał.

 

Podczas konferencji były premier odpowiadał także na pytania o koczujących cudzoziemców na granicy Polski z Białorusią. - Dziwię się, że ludzie odpowiedzialni dzisiaj za polskie bezpieczeństwo i bezpieczeństwo polskich granic nie zabierają w tej kwestii głosu - stwierdził. - Proszę pojechać w Bory Tucholskie i spytać prezesa Kaczyńskiego, albo do Juraty i spytać prezydenta Dudę, bo oni biorą pieniądze za bezpieczeństwo polskiej granicy - dodał. Jak podkreślił Tusk "nie trzeba używać agresywnej retoryki", wskazując na słowa ministra Piotra Glińskiego, który zapewnił, że "Polska obroni się przed uchodźcami". - Tak, jakby ci ludzie nam wojnę wypowiedzieli. To są biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi i nie trzeba robić takiej obrzydliwej, ponurej propagandy wymierzonej w migrantów. To są ludzie, którzy potrzebują pomocy – podkreślił.

 

Na pytanie o ewentualną współpracę z Jarosławem Gowinem, Tusk odpowiedział: - Ja już kiedyś miałem okazję współpracować, wystarczy.

18.08.2021
Długość: 28 min
Data premiery: 2021