#BezKitu

Pełczyńska-Nałęcz o CPK: Audyt rozpoczęty. Terminy są nierealistyczne

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, minister funduszy i polityki regionalnej, w programie "#BezKitu" mówiła o audycie CPK. Zapewniła, że został on rozpoczęty i określony na dwa-trzy miesiące. Jak dodała, wynik mamy poznać niezwłocznie po jego zakończeniu. - Stać nas na duże projekty, tylko to mają być one trafione - mówiła Pełczyńska-Nałęcz. Przekazała również, że terminy budowy CPK są nierealistyczne. Pytana o przyszłość fabryki Izery i samochodów elektrycznych, Pełczyńska-Nałęcz przekazała, że nie ma żadnej podpisanej umowy. - Wszystko, co zostało wydane do tej pory, zostało wydane na konto pewnego wyobrażenia, że ta umowa będzie - kontynuowała.

 

Następnie Radomir Wit rozmawiał z Adrianem Witczakiem (KO) i Dorotą Olko (Lewica) o wyborach samorządowych. Wiadomo już, że KO, Lewica i Trzecia idą do nich osobno. Były też pytania o 100 konkretów KO, między innymi prawa kobiet - pracach nad projektami ws. pigułki "dzień po", legalizacji aborcji, dostępie do badań prenatalnych i znieczulenia. - Chciałabym, żebyśmy wreszcie przeszli do realizacji, bo kobiety na to czekają – tłumaczyła Olko.

 

Adrian Witczak odniósł się również do słów Jarosława Kaczyńskiego o "torturach" Mariusza Kamińskiego w zakładzie karnym. Od 2005 roku poseł KO choruje na chorobę Leśniowskiego-Crohna. – Jestem żywiony przez sondę dojelitową. Dzięki temu żyję. Takie słowa z ust posła, który do tej pory rządził w kraju, niszczą to, co zbudowały środowiska, że leczenie żywieniowe może ratować życie - mówił.

 

Pytania gościom zadawali: Gabriela Gładyszewska i Julita Nowacka (fundacja GrowSpace), Zosia Różańska (Inicjatywa Wschód), Maria Targosz-Gajewska i Julian Rembelski (Nowa Generacja), Wojciech Machulski i Liza Przybylska (Nowa Nadzieja), Maciej Rajczak i Filip Żółcik (Młoda Lewica).