Prezentacja sztabu wyborczego W. Kosiniaka-Kamysza

- Młode pokolenie musi wziąć odpowiedzialność za Polskę; czas na rewolucję trzydziesto- i czterdziestolatków - stwierdził w sobotę lider PSL, kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. Przedstawił też zespół młodych ekspertów, z którymi będzie pracował przy opracowaniu projektów reform.

W swoim wystąpieniu Kosiniak-Kamysz nawiązał do sobotniej konwencji PiS i inauguracji kampanii prezydenckiej przez Andrzeja Dudę. Lider ludowców krytycznie podsumował tę prezydenturę, zarzucając obecnemu prezydentowi, że nie spełnił wielu swoich obietnic wyborczych i zabrakło mu odwagi np. w przeprowadzeniu reformy służby zdrowia.

- Pan prezydent Andrzej Duda przez pięć lat pokazał, że nie jest samodzielnym politykiem, nie jest liderem politycznym, państowym, dlatego nie spełnił podstawowej cechy prezydenta - samodzielności, doświadczenia lidera, brania na swoje barki odpowiedzialności. Zawsze jest za czyimiś plecami, raz za plecami Zbigniewa Ziobry, raz za plecami prezesa Kaczyńskiego, ale nie jest niestety liderem publicznym i politycznym na jakiego Polska zasługuje - mówił.

Lider PSL zapewniał, że jeżeli zostanie prezydentem, to wszystkich Polaków będzie traktował tak samo, bo - jak przekonywał - taka jest podstawowa rola głowy państwa, której Andrzej Duda - według niego - nie spełniał.

15.02.2020
Długość: 73 min