Dworczyk: pięć grup zawodowych będzie szczepionych priorytetowo

Do końca czerwca, zgodnie z deklaracjami złożonymi przez premiera Mateusza Morawieckiego, wykonamy 20 milionów szczepień - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej szef KPRM, pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk. Dodał, że dobrą informacją jest to, że w zeszłym tygodniu, "przekroczyliśmy w ciągu siedmiu dni, mimo tego, że to był tydzień świąteczny, milion szczepień". - W tym tygodniu też zamierzamy wykonać ponad milion szczepień - mówił. Michał Dworczyk poinformował, że w poniedziałek od północy zarejestrowało się na szczepienia 64 tysiące chętnych z rocznika 1962. Potwierdził, że we wtorek o północy zapisywać się będą mogły osoby urodzone w 1963 roku. 

 

Na poniedziałkowej konferencji prasowej pełnomocnik rządu do spraw szczepień powiedział, że wpłynęły do niego prośby od kilkudziesięciu instytucji o przyspieszenie szczepień ich pracowników. - W przypadku pięciu grup zawodowych minister zdrowia zgodził się na szczepienie ich w trybie priorytetowym. Łącznie to będzie około 1800 osób - powiedział Dworczyk. Zapowiedział, że do końca miesiąca wypracowane zostaną precyzyjne zasady prowadzenia szczepień w zakładach pracy.

 

Michał Dworczyk poinformował również, że w środę przyjedzie do nas pierwsza dostawa szczepionek firmy Johnson & Johnson. Będzie to blisko 120 tysięcy dawek. Zaznaczył, że w pierwszej kolejności trafi do zespołów wyjazdowych, które szczepią osoby w ich domach ze względu na to, że nie mogą one samodzielnie dotrzeć do punktów szczepień.

12.04.2021
Długość: 23 min
Data premiery: 2021