Dworczyk: Niewykluczone, że 22 marca rozpoczniemy rejestrację nie tylko dla osób w wieku 66 i 65 lat

Mamy nieco mniejsze zainteresowanie rejestracją na szczepienia w tych dwóch rocznikach, które od dzisiaj się mogą rejestrować. Jest to oczywiście związane z wieloma informacjami w mediach, które pojawiają się na temat szczepionki AstraZeneca. My staramy się tłumaczyć, rozwiewać te wątpliwości - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. - Niewykluczone, że 22 marca rozpoczniemy rejestrację nie tylko dla osób w wieku 66 i 65 lat- dodał.

 

Rządowy pełnomocnik ds. szczepień Michał Dworczyk oraz prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak w czwartek przedstawili najnowsze informacje dotyczące programu szczepień.

 

Członek Rady Zarządzającej Europejskiej Agencji Leków odniósł się również do wątpliwości związanych ze szczepieniem preparatem AstraZeneki. - Szczepionki AstraZeneca dają skuteczną ochronę przez ciężkim przebiegiem choroby, w tym zgonem. Ryzyko zgonów i hospitalizacji poprzez wstrzymanie szczepień preparatem AstraZeneca jest znacznie większe niż potencjalne pojawiające się incydenty zatorowo-zakrzepowe - podkreślił.