#BezKitu w TVN24 GO

"Zwykły człowiek jest bezradny wobec tego, co pan wydrukował"

Czy powstanie rejestr ciąż w Polsce? Co dalej z prawem aborcyjnym? HiT Czarnka będzie hitem czy kitem? - PiS-owcy mają konkretną wizję historii najnowszej. Uważają to za prawdę historyczną. Wielu z nich jest uczestnikami opozycji antykomunistycznej. Podobnie jak Platforma. Myślę, że chodzi o to, żeby z tym programem historycznym dojechać do czasów, w których odgrywali jakąś rolę. To jest kompleks ludzi z tego pokolenia lat 80., że ich dzieci i wnuki nic się nie uczą o tym, co robili - powiedział w programie "#BezKitu" Krzysztof Bosak z Konfederacji. Zdaniem Aleksandry Gajewskiej "będzie to nudna, tempa propaganda, którą PiS próbuje wtaczać nam od wielu lat".

 

Dawid Ptak zapytał młodych mieszkańców Warszawy o to, jaki prezent daliby politykom na święta. I jaki chcieliby otrzymać sami. "Słoik wypełniony płynem, po którego wypiciu mówiliby prawdę i tylko prawdę", "od polityków chciałbym dostać święty spokój, żeby nie ingerowali za bardzo w nasze życie i zachowywali się racjonalnie", „dałbym kalendarz zwykły albo adwentowy”, "wykrywacz kłamstw" - mówili rozmówcy reportera TVN24. A co Krzysztof Bosak chciałby dostać pod choinkę?

 

Politycy rozmawiali również o projekcie Lewicy dotyczącym obowiązku szczepień przeciwko COVID-19. Aleksandra Gajewska chciałaby merytorycznej dyskusji. - Moja babcia zmarła na COVID-19. Została w placówce medycznej tym COVID-em zakażona - powiedziała. Krzysztof Bosak jest przeciwny pomysłowi przymusowych szczepień. - Nie jesteśmy państwem totalitarnym. Nie da się zmusić Polaków, a już w szczególności pracowników ochrony zdrowia, żeby zrobili coś, czego zrobić nie chcą, bo z jakiś powodów nie są przekonani - kontynuował poseł.

 

Zarówno politycy, jak i prowadzący program Radomir Wit mieli do dyspozycji czerwone przyciski umożliwiające przerwanie drugiej osobie wypowiedzi i skontrowanie jej. Głos w programie "#BezKitu" zabrali także uczniowie, studenci i aktywiści: Zuzanna Karcz, Jarosław Brodecki, Jakub Tomczak, Anna Wardak. Na koniec pytanie, sernik z rodzynkami czy jednak bez?