Z kraju

Z kraju

Królem wciąż jest Kubuś Puchatek! Świetnie radzi sobie Krecik. Niezwykle zacięta rywalizacja Spidermana z Batmanem. Jednym słowem marketingowa olimpiada szkolnych wyprawek. Jak moda i gust młodych ludzi wybierających się do szkoły przekłada się na grubość portfeli ich rodziców.

2 tysiące zniszczonych budynków; 5 tys. 600 uszkodzonych samochodów - to wg szacunków PZU -efekt wichur i burz, które przeszły nad Polską podczas minionego weekendu. Setki rodzin w łódzkim, śląskim i opolskim straciły cały dorobek życia. To co przeraża to fakt, ze wielu spośród poszkodowanych nie ubezpieczyło swojego mienia.

0%- to nie kolejna reklama oferty ratalnej - a oprocentowanie konta osobistego w wielu bankach. Dlaczego popularny ROR czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy - oszczędnościowy jest już tylko z nazwy. I gdzie w takim razie powinniśmy trzymać nasze pieniądze - których , jak wylicza GUS zarabiamy już prawie 12 procent więcej niż przed rokiem

Bioton sprzedany Polpharmie zaskoczyła rynek a okoliczności towarzyszące tej transakcji były dla wielu drobnych inwestorów bolesną lekcją tego że duży może więcej.

5 razy większy mandat za parkowanie na miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych i nawet 2000 złotych za przekroczenie dozwolonej prędkości. Między innymi takie zmiany wysokości kar zakłada projekt przygotowywany w Komendzie Głównej Policji. Za co jeszcze kierowcy łamiący przepisy zapłacą więcej i kiedy nowe regulacje wejdą w życie?

Waluty obce drożeją - drożeją także zaciągnięte w nich kredyty. Warto zatem zadać pytanie o przyszłość. Czy to pora na wcześniejszą spłatę kredytu walutowego, zanim podrożeje jeszcze bardziej? A może należy spokojnie poczekać, bo obecne osłabienie złotego to jedynie przejściowa sytuacja?

Benzyna na polskich stacjach jest z roku na rok bardziej czysta - niestety, coraz częściej "chrzczony" jest olej napędowy. Gdzie najbezpieczniej tankować?

System ochrony dla najbiedniejszych - obowiązkowy dla firm dostarczających energię elektryczną. Projekt przygotowany przez Urząd Regulacji Energetyki zakłada, że pomoc będzie należała się tylko tym, którzy już teraz korzystają z miejskich ośrodków pomocy społecznej.

Potrzebujesz szybko pieniędzy i chcesz zaciągnąc kredyt SMS-em. Uważaj! Oprocentowanie takiej pożyczki może wynieść nawet - uwaga - 20 tysięcy procent.

Masz dziecko w wieku szkolnym - nastaw się na poważne wydatki. Inflacja sprawia, ze drożeje coraz więcej produktów - drożeją także artykuły szkolne. Robiąc ostatnie zakupy przed pierwszym dzwonkiem - nastaw się na to, że najwięcej zapłacisz za podręczniki.

Spread - różnica między ceną kupna a ceną sprzedaży waluty, która sprawia, ze banki zarabiają dodatkowo nawet do 8% na każdym kredycie. Jak zminimalizować różnice kursowe i płacić mniej?

Kiedyś były droższe ale można je było taniej zatankować - teraz samochody z napędem diesla znacznie staniały tyle że ich tankowanie jest zdecydowanie droższe. A wiec przed polakami trudna alternatywa - co wybrać - diesla czy benzyniaka, szczególnie, że ceny tych samochodów są u niektórych dealerów już równe - argumenty za i przeciw zebrał Marek Klapa.

Ofert last minute trzeba szukać ze świecą. Biura podróży w tym roku sprzedawały wakacyjne wyjazdy jak świeże bułeczki. Ale czasem można jednak coś wyłuskać - jak to zrobić? Podpowiada reporterka TVN CNBC Karolina Hytrek.

Taniejąca ropa nie oznacza, że natychmiast spadną ceny także na naszych stacjach detalicznych. Ich właściciele muszą odbić sobie wcześniejsze straty. Kiedy zapłacimy mniej za tankowanie?

Firma LOT wpadła w dramatyczne turbulencje.Wczoraj poznalismy raport wieszczacy upadek lotu jeszcze w tym roku. Straty firmy są coraz większe - dziś poznaliśmy plany awaryjnego lądowania finansowego. Czy się powiedzie?

Tańsza ropa to nie tylko nadzieja dla kierowców - to również szansa dla giełdy - miejsca gdzie zainwestowane są pieniądze milionów polaków. Ale do skorzystania z tej szansy mało kto zachęca - towarzystwa funduszy inwestycyjnych nie reklamują się tak często jak przed rokiem kiedy to skusiły setki tysięcy osób które potem musiały pogodzić się ze stratami.

Telefonowanie ma być dwa razy tańsze. Chce do tego doprowadzić Anna Streżyńska - szefowa urzędu komunikacji elektronicznej. Jej pomysł zakłada dwukrotnie zmniejszenie stawek połączeń międzyoperatorskich. I to właśnie operatorzy przeciw tym rozwiązaniom protestują najbardziej - twierdząc że buisnes przestanie się im opłacać. Czy my - konsumenci - rzeczywiście możemy liczyć na to że w portfelach pozostanie nam więcej pieniędzy?

500 miliardów dolarów strat, spowolnienie gospodarcze, załamanie rynków na całym świecie - takiego scenariusza nie spodziewali się rok temu najwięksi pesymiści. Początek sierpnia to pierwsza rocznica kryzysu na rynku subprime, rocznica, której nikt nie zamierza celebrować.

Tanieje ropa - tanieje benzyna na stacjach, ale - jak się okazuje - nie wszędzie w takim samym stopniu. Różnice w cenach na stacjach nawet tych samych firm - sięgają prawie 40 groszy za litr!!!A na stacjach różnych koncernów - cena za litr różni się jeszcze bardziej. I to w jednym mieście - i to za dokładnie takie samo paliwo.

Po pierwsze oszczędzaj energię. Po drugie szukaj tańszego dostawcy - to rady Urzędu Regulacji Energetyki dla płacących coraz wyższe rachunki za prąd.