Z kraju

Z kraju

Frank szwajcarski osiąga historyczny rekord. Jednak większe obawy niż kredytobiorcy powinny mieć banki. O tym, jakie konsekwencje rodzi wysoki kurs szwajcarskiej waluty i jakie będą dalsze losy polskiego złotego, mówi w programie "Pieniądze od rana" Tomasz Piwoński z JTI/Gallaher Polska.

Przed producentami opakowań stawia się coraz większe oczekiwania. Jak im sprostują? W dzisiejszym wydaniu magazynu "Logistyk" zobaczymy również, jak elektroniczny katalog może usprawnić działanie firmy

Dziś przyjrzymy się pracy hurtowni leków - czyli jak skompletować zamówienie, gdy w magazynie mamy kilka tysięcy opakowań. Sprawdzimy również, czym jest eco-driving.

Podpowiadamy jak rozliczyć się  z fiskusem, kiedy sprzedaliśmy nieruchomość. Staramy się wraz z gośćmi - Markiem Gadaczem doradcą podatkowym PricewaterhouseCoopers i Michałem Grzybowskim z Ernst & Young - wyjaśnić zawiłe przepisy.

O 5 procent wzrosły wynagrodzenia w styczniu w ujęciu rocznym - tak szacują analitycy. Styczeń był niestety kolejnym miesiącem wyraźnego spadku dynamiki płac - co gorsze będziemy zarabiać jeszcze mniej. Jak długo jeszcze spadek będzie się pogłębiał? I jakim branżom to nie grozi? Rozmawialiśmy z Kazimierzem Sedlakiem z kancelarii Sedlak&Sedlak.

Przenosimy się do Barcelony - tam trwa kolejny kongres GSM - jednak z największych imprez telekomunikacyjnych na świecie. Głównym tematem są komórki czwartek generacji. Połączymy się z Witoldem Tomaszewskim, redaktorem naczelnym Telepolis. Pytamy o kryzys i jego wpływ na producentów telefonii.

Problemy logistyczne to też udział partii politycznych. Dziś przyjrzymy się, jak sztaby wyborcze przygotowują się do wielkich projektów. Zobaczymy również, jak buduje się nowoczesny tramwaj.

Dziś w magazynie "Logistyk" sprawdzimy, jak organizowane jest zaopatrzenie supermarketów. Sprawdzimy również, dla kogo i dlaczego tak ważne są przenośne toalety.

Branża logistyczna staje się coraz bardziej popularna. W dzisiejszym wydaniu magazynu "Logistyk" sprawdzimy jak uzyskać europejski certyfikat logistyczny, oraz co można dzięki niemu zyskać.

Rekordowe spadki na złotym - frank szwajcarski pobił kolejny rekord. Dlaczego waluty regionu Europy wschodniej notują tak drastyczne spadki? Spytaliśmy specjalistów. Gośćmi TVN CNBC Biznes byli Ernest Pytlarczyk, ekonomista BRE banku, oraz Bartosz Pawłowski - strateg TD Securities.

Przed publikacją danych GUS, analitycy przewidują pięcio-procentowy wzrost wynagrodzeń w styczniu. O wynagrodzeniach i zatrudnieniu w czasach kryzysu rozmawialiśmy w TVN CNBC Biznes z minister pracy i polityki społecznej Jolantą Fedak.

Kryzys dosięga już praktycznie wszystkich. Łamią się rynki finansowe, nie radzą sobie firmy. Na domiar złego - dziś wielki spadek złotego. Frank szwajcarski osiągnął już poziom 3,32 zł. Co z firmami które mają kredyty?

PIT-11 funkcjonuje w polskim systemie podatkowym już kilkanaście lat i przedsiębiorcy zdążyli się do niego przyzwyczaić. Czasem jednak zdarzają się problemy z jego wypełnieniem. Kto powinien składać PIT-11, w jakim terminie i jak go powinno się go wypełniać, mówi w programie "Pieniądze od Rana" Andrzej Marczak, ekspert podatkowy KPMG.

Dziś w magazynie "Logistyk" zobaczymy, jak wyglądają przygotowania do startu samolotu pasażerskiego. Co, z logistycznego punktu widzenia jest niezbędne, aby lot mógł się odbyć?

Wielkie miasto codziennie produkuje tony odpadów. Co dzieje się z naszymi śmieciami? Działaniu miejskich przedsiębiorstw komunalnych przyglądaliśmy się dziś w magazynie "Logistyk".

Dziś w magazynie "Logistyk" przyjrzymy się sposobom na zwalczanie korków drogowych w wielkich miastach. Jak nowoczesna technologia może usprawnić ruch samochodowy?

Jak przenieść most nad mostem? Dziś w magazynie "Logistyk" przyglądamy się najbardziej skomplikowanej operacji drogowej - z logistycznego punktu widzenia.

Dziś w magazynie "Logistyk" przyjrzeliśmy się problemom i rozwiązaniom logistycznym, jakie można napotkać w dużej drukarni i małym, osiedlowym sklepie. Zapraszamy!

Giełdowych spadków - ciąg dalszy. Jak zarabiać w tak negatywnym środowisku inwestycyjnym? Zapraszamy na "Portfel".