Tech

Tech

Australijczycy podobnie jak Brytyjczycy zamierzają walczyć z firmami, które wyprowadzają zyski poza granicę kraju do rajów podatkowych. Australijski rząd myśli o wprowadzeniu tzw. „podatku Google'a”. Nazwa pochodzi od internetowego potentata, który regularnie unika płacenia podatków, nie tylko na terenie Australii.

Samochody z silnikiem diesla mogą być wkrótce zakazane w Londynie - twierdzi brytyjski dziennik "The Telegraph". Władze stolicy Wlk. Brytanii chcą pójść śladami Paryża i ogłosić zakaz poruszania się dieslami na terenie aglomeracji. Decyzja związana jest z nadmierną emisją spalin, które są szkodliwe nie tylko dla środowiska, ale przed wszystkim dla człowieka.

Cena baryłki ropy naftowej bije kolejne rekordy schodząc do poziomu najniższego od 2009 roku. Ceny paliw na stacjach benzynowych też schodzą coraz niżej, coraz łatwiej znaleźć stację, na której można zatankować płacąc mniej niż 5 złotych za litr paliwa. Wiele osób ma jednak wrażenie, że paliwa na stacjach tanieją wolniej niż ropa naftowa na świecie.

Rynek smartfonów stale potrzebuje innowacji. Samsung próbuje wyróżnić się pośród morza nudnych, czarnych i białych prostokątów - pisze CNN Money.

Paliwo na stacjach benzynowych tanieje błyskawicznym tempie. To efekt spadków cen ropy na światowych rynkach. W kraju są już stacje, gdzie litr benzyny kosztuje 4,40 zł. To najniższe ceny od ponad trzech lat. Eksperci przekonują, że to nie koniec spadków, a paliwa będą jeszcze tańsze. Materiał programu "Polska i Świat".

Sprawdziła się podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w Brazylii. Teraz wprowadzają ją sami mistrzowie świata. Technologia "goal-line" od przyszłego roku w Bundeslidze. Teraz sędziowie będą widzieli z dokładnością do jednego centymetra co dzieje się piłką na linii bramkowej. Naszym gościem był Michał Listkiewicz - były sędzia międzynarodowy, były prezes PZPN.

Wielu z nich w więzieniu siedzi od 20 lat. Niektórzy nigdy nie mieli kontaktu z komputerem, czy internetem. Teraz osadzeni z jednego z najcięższych więzień w Stanach Zjednoczonych - Saint Quentin - uczą się programowania. Mają też swoje pomysły na technologiczny biznes. Wierzą, że wirtualna rzeczywistość będzie dla nich drogą powrotną do tej normalnej rzeczywistości.

Wielu operatorów sieci kablowych oferuje szybki internet. Co zrobić, gdy pomimo tego twoja sieć nie działa tak, jak byś chciał? Być może winny jest router Wi-Fi. Jak pisze CNN Money, nawet jedno małe niedopatrzenie może negatywnie wpłynąć na szybkość twojego łącza. Podpowiada też, jak przyśpieszyć działanie sieci bezprzewodowej.

Aston Martin wielokrotnie towarzyszył na ekranie najsławniejszemu brytyjskiemu szpiegowi. Wśród samochodów, którymi woził się agent 007 są między innymi Lotus, Ford czy BMW. Prezentujemy 10 aut, którymi jeździł brytyjski szpieg. W najnowszej części filmowej historii, Bond będzie znów jeździł samochodem Aston Martin.

Wysportowana sylwetka, skąpo ubrane piękne ciało i zdrowy styl życia – takie połączenie, to przepis na popularność w mediach społecznościowych. Korzystają z niego m.in. modelki, które nie dość, że stały się już prawdziwymi gwiazdami sieci, ale także sławę przekuwają w realne zyski.