Tech

Tech

W Kalifornii w Stanach Zjednoczonych odbyły się pierwsze targi dronów. Oferty cieszą się sporym zainteresowaniem odbiorców komercyjnych, którzy chcieliby dostarczać swoje towary klientom. Szacuje się, że do 2025 roku przemysł związany z dromami w USA będzie wart aż 82 miliardy dolarów i stworzy nawet 100 tys. nowych miejsc pracy.

Nowa polska gra komputerowa "This War of Mine" podbija rynek. Rozeszła się już wśród graczy w niemal 100 krajach świata i od kilku tygodni utrzymuje się w czołówce na listach najlepiej ocenianych gier. Najwięcej fanów zyskała w Stanach Zjednoczonych.

Brytyjczyk Mark Farid zamierza spędzić cztery tygodnie w wirtualnej rzeczywistości. Pomysł ciekawy, a zarazem kontrowersyjny. Eksperyment ma pokazać, czy można przejąć tożsamość drugiej osoby. Projekt będzie kosztował 15 tysięcy dolarów, dlatego Farid prosi o wsparcie zainteresowanych osób w internecie. Więcej w programie "Świat technologii".

Według raportu brytyjskiego regulatora telekomunikacyjnego Ofcom, statystyczny Brytyjczyk wydaje rocznie na zakupy w internecie niemal 2 tys. funtów – najwięcej spośród krajów uwzględnionych w raporcie. Polska znalazła się na przedostatnim miejscu w gronie 14 krajów.

Rosjanie podobno potrafią rozpędzać chmury - tak, aby w odpowiednim dniu świeciło słońce. Mało kto potrafi jednak wywołać deszcz. Sposób na to, aby w Kalifornii nie zabrakło go znaleźli podobno właściciele firmy "Deszcz na żądanie". Nowoczesny system budzi jednak sporo kontrowersji.

Google zamyka swój dział projektowy w Rosji. Powód? Rosnące napięcie pomiędzy Zachodem a Moskwą a także przyjęte przez Dumę nowe przepisy dotyczące przechowywania danych użytkowników.

Wiele osób denerwuje ścisk i długie czekanie na windę. Może to zmienić niemiecki wynalazek. Jedna z firm stwierdziła, że problemy poruszania się po biurowcach mogą rozwiązać windy jeżdżące w bok.

W ostatnim roku liczba cyberataków notowanych przez firmy na świecie wzrosła o 48 proc., czyli o ponad 117 tys. ataków dziennie - wynika z najnowszego raportu PwC "Zarządzanie ryzykiem w cyberprzestrzeni". Rocznie na świecie dochodzi do ok. 42,8 mln naruszeń cyberbezpieczeństwa. Co ważne, w Polsce sytuacja w tej kwestii jest podobna do tej obserwowanej w Europie. Na Starym Kontynencie w ostatnim roku zjawisko to wzrosło o 41 proc.