Tech

Tech

Firma Wobbleworks, zajmująca się drukiem 3D zaprezentowała na targach International Consumer Electronics Show w Las Vegas kolejny pisak 3D - 3Doodler 2.0. Umożliwia on "rysowanie" w przestrzeni trójwymiarowych plastikowych obiektów. Jest mniejszy, lżejszy, cichszy i wydajniejszy energetycznie od poprzedniego. Wprowadzono także przycisk umożliwiający zwiększenie przepływu masy plastycznej, dzięki czemu można "rysować" z różną prędkością. Pisak kosztuje 99 dolarów.

W 2014 r. w Polsce zarejestrowano po raz pierwszy 372,6 tys. nowych samochodów osobowych i lekkich dostawczych, czyli o 12 proc. więcej niż w 2013 r. To był najlepszy dla sprzedawców nowych aut rok od początku dekady – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Kierowca może czytać książkę, a nawet uciąć sobie drzemkę - tak przynajmniej twierdzą twórcy samochodów przyszłości. Ludzi za kierownicą mają zastąpić sensory, a trudne parkowanie ma wykonać za nas inteligentny zegarek. Zobaczmy nad czym pracują konstruktorzy.

Na trwających w Las Vegas targach CES nie brakuje zarówno elektroniki, jak i nowości motoryzacyjnych. Na odwiedzających targi czeka m.in. robot UBTECH Alpha II, samojezdny koncepcyjny model audi A7 czy mercedes F015. Swój najnowszy model elektrycznego samochodu - model X - pokazała Tesla. Jest też coś dla fanów muzyki - odtwarzacz "Pono player 2" od Pono Music, założonej przez muzyka Neila Younga.

Kazuo Hirai, prezes Sony potępił atak hakerów na jego firmę, który doprowadził do wycofania z kin filmu “The Interview”. Podczas wystąpienia w czasie targów CES w Las Vegas pochwalił też pracowników, którzy postawili się cyberprzestępcom.

Mark Zuckerberg zakłada swój klub książki. Stwierdził, że zamierza zostać "molem książkowym" i czytać jedną co dwa tygodnie. Zachęca do przyłączenia się do niego ludzi z całego świata i do podsuwania propozycji lektur. Na Facebooku już wystartowała strona zatytułowana "Rok książek" mająca służyć do dyskusji nad książkami.