Tech

Tech

Windows 10, który niebawem trafi do sprzedaży, ma nadać nowy kierunek firmie Microsoft i stać się przełomowym momentem w kadencji obecnego prezesa Satya Nadelli. Eksperci podkreślają, że kolejne „okienka” będą uniwersalne i funkcjonalne. To ma być recepta na sukces. Ale czy to wystarczy, aby zmierzyć się z legendarnymi poprzednikami?

Rzecznik General Motors (GM), poinformował, że koncern zawiesza produkcję w swojej fabryce w Sankt Petersburgu. Przerwa w produkcji nastąpi w połowie marca i potrwa do połowy maja. Dodatkowo Amerykanie potwierdzili wzrost cen produktów, ze względu na słaby i niestabilny kurs rosyjskiego rubla.

Jeśli prowadzisz firmę technologiczną i chcesz robić interesy w Państwie Środka, najpierw będziesz musiał oddać chińskim władzom klucz do swojego królestwa. Chodzi o nowe, surowe przepisy, zgodnie z którymi zagraniczne firmy są zobowiązane do udostępnienia chińskim urzędnikom wglądu w swoje oprogramowanie.

Google ma obsesje do robienia wszystkiego - od rozwijania telefonów przez samojeżdzące samochody do budowania sieci szybkiego internetu. Ale nadal zmaga się z jednym z najbardziej podstawowych sposobów na zarabianie, czyli reklamami online. Tak wynika z danych finansowych opublikowanych wczoraj przez giganta z Mountain View.

IBM ogłosił właśnie wprowadzenie nowego rozwiązania w chmurze, pozwalającego na lepszą ochronę prywatności w sieci. Eksperci oceniają podobne działania jako krok we właściwym kierunku, podkreślając jednocześnie, że wciąż za mało mówi się o ochronie danych i prywatności użytkowników.

W ostatnim kwartale 2014 roku Apple zanotował największy zysk w historii firmy. To wynik rekordowej sprzedaży liczby iPhone’ów - co minutę nowego właściciela znajdowało 500 smartfonów firmy z Cupertino. To oznacza, że Amerykanie pobili Gazprom, który dotychczas chwalił się najlepszym kwartalnym wynikiem.

Uber opublikował wyniki raportu badającego jeżdżących dla niego kierowców. Dla większości z nich współpraca z firmą jest drugim, a czasami nawet trzecim zawodem wykonywanym równocześnie - kierowcy cenią sobie przede wszystkim dużą niezależność i elastyczny czas pracy.

Facebook tworzy nowy serwis dla pracowników i firm. Nowa usługa odpowiada na potrzeby rynku, ale czy przekazywane przez koncerny informacje pełne poufnych danych czy patentów, będą bezpieczne na portalu społecznościowym Marka Zuckerberga? Na dotychczas funkcjonującym Facebooku przejęcia kont i wycieki danych to chleb powszedni.

Windows 10, czyli najnowszy system operacyjny koncernu Microsoft, będzie dostępny jako darmowa aktualizacja dla użytkowników Windows 8 oraz Windows 7. Twórcy Windows 10 uważają, że nowy system będzie uniwersalny, a użytkownicy doświadczą tej samej jakości usługi zarówno na sprzęcie mobilnym, jak i komputerach PC.

Firma SplashData opublikowała raport 25 najpopularniejszych haseł, które wyciekły do sieci na przestrzeni minionych 12 miesięcy. Okazuje się, że wobec wzrastającej liczby cyberataków, ludzie nadal słabo zabezpieczają dostęp do swoich kont.