Najnowsze

Najnowsze

Na taką kwotę wyceniono straty spowodowane przez trąbę powietrzną i gradobicia, które 20 i 22 lipca przeszły przez osiem podczęstochowskich gmin. Do poszkodowanych trafiło juz 1,1 mln zł z 15 mln zł rządowego wsparcia.

Rada Nadzorcza PKN Orlen odwołała w poniedziałek wiceprezesa do spraw finansów Pawła Szymańskiego i powołała do zarządu Dariusza Formelę, dyrektora do spraw organizacji w litewskiej rafinerii Możejki. Posiedzenie Rady nadzorczej spółki jeszcze trwa.

W lipcu budżet miał być 16,06 mld zł "pod kreską. A tym czasem jest 100 mln "górki". Resort finansów przewiduje, że pod koniec roku w deficyt przewidziany na 30 mld zł, może być mniejszy o co najmnej pięć. Ekonomiści alarmują o nie zmarnowanie tej szansy

Do 17 sierpnia członkowie Komisji Trójstronnej mają przesłać propozycje zawodów objętych emeryturami pomostowymi do przewodniczącego zespołu ds. ubezpieczeń - zapowiedział wiceminister pracy i polityki społecznej Romuald Poliński.

200 mln euro pożyczki na modernizację dróg uzyskała Ukraina od Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę trasy z Czopu do Kijowa przed organizowanymi wspólnie przez z Polską Euro 2012.

Uwaga kierowcy jeżdżący Citroenami. W niektórych modelach C4 i C4 z ESP może dojść do awarii układu hamulcowego oraz układu elektronicznego stabilizowania toru jazdy (ESP) - poinformował w poniedziałek UOKiK. Producent zobowiązał się do bezpłatnych napraw.

Polski producent traktorów - Ursus - stworzy nową spółkę z tureckim inwestorem branżowym, firmą Uzel. Kontrakt z właścicielem Ursusa - Firmą Bumarma ma być podpisany w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Wyjazdowe misje gospodarcze i promowanie za granicą małopolskich firm zakłada podpisana w poniedziałek umowa między Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie.

Na warszawskiej giełdzie zadebiutowała spółka Pol-Aqua. Na otwarciu notowań za prawa do akcji płacono 85 zł (wzrost o 10,4 proc.), za akcje - 88 zł (wzrost o 14,3 proc.). Cena akcji w ofercie publicznej wynosiła 77 zł.

PZU zrywa z Bankiem Millennium. Od miesięcy pozbywa się jego akcji, które kilka lat temu odegrały główną rolę przy próbie wrogiego przejęcia banku. Kto jest kupującym? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza"

Nowe auta kosztują w Polsce prawie tyle co na Zachodzie, a czasem są nawet droższe. Okazji polscy kierowcy mogą szukać na Litwie lub w Rumunii, gdzie jest dużo taniej - pisze "Gazeta Wyborcza"

Ci, którzy traktują fundusze jako krótkoterminową inwestycję, sparzyli się. Ci, co inwestują na kilka lat, mogą się cieszyć - pisze "Puls Biznesu"

Najpóźniej dziś urzędy skarbowe powinny zwrócić nadpłaty podatku wynikające z rocznych zeznań podatkowych za 2006 rok - stwierdza "Gazeta Prawna".

Prawdopodobnie od stycznia pracodawcy będą musieli pracownikom zatrudnionym w szkodliwych warunkach opłacać składki do funduszu emerytur pomostowych. Muszą jednak stworzyć listy osób uprawnionych do pomostówek, a z tym mogą nie zdążyć - ostrzega "Gazeta Prawna"