Najnowsze

Najnowsze

Jest szansa, że ceny mieszkań spadną. Minister budownictwa chce, by Sejm w trybie pilnym uchwalił ustawę ułatwiającą budowę nowych domów. Jednym z pomysłów jest odrolnienie wszystkich terenów w miastach, a także gruntów klasy 4, 5 i 6 na wsi - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Czwartkowa sesja na nowojorskiej giełdzie zakończyła się niewielkimi spadkami indeksów. Indeks 30 największych amerykańskich spółek Dow Jones stracił 0,25 pkt., aby zamknąć się na poziomie 13235,88 pkt.

- Nie ma możliwości zawieszenia lub zmniejszenia opłat za przejazd 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A-4 między Katowicami a Krakowem mimo prowadzonych na tej trasie dokuczliwych remontów - twierdzi firma eksploatująca drogę.

Rozmowy z Komisją Europejską w sprawie przyszłości Stoczni Gdańskiej są obecnie "o wiele bardziej przyjazne" niż poprzednio - oświadczył wiceminister gospodarki Paweł Poncyliusz. Chodzi o spór o finansowanie stoczni, jaki toczy się na linii Warszawa - Bruksela.

Największe na świecie targi gier i rozrywki komputerowej odbywają się właśnie w Lipsku. Na Games Cenvention nie liczy się wiek, ale dobra zabawa.

- Doniesienia o szkodliwości dla zdrowia zabawek produkowanych w Chinach są przesadzone - uważa chiński wiceminister handlu Wang Chao i zarzuca Stanom Zjednoczonym protekcjonizm w handlu.

W ciągu siedmiu miesięcy tego roku najchętniej kupowanymi na polskim rynku modelami aut były Skoda Fabia i Toyota Yaris - informuje instytut Samar.

Od soboty brytyjskie mieso znowu będzie mogło trafiać na europejskiej stoły. Bruksela znosi zakaz eksportu mięsa, żywych zwierząt i produktów mleczarskich do innych krajów UE, wprowadzone z powodu pryszczycy.

Na tory po raz pierwszy wyjedzie dziś najnowszy nabytek PKP Przewozy Regionalne. Nowoczesny pociąg zawiezie podróżnych z Warszawy do Łodzi w iście ekspresowym tempie: 133 km trasy pokona w ponad trzy godziny. Przeciętna prędkość nie sięgnie więc nawet 50 km/h...

Awantura polityczna w Sejmie odsunęła na bok prace nad ważnymi dla gospodarki ustawami. Większość z nich nie ma szans na uchwalenie w tej kadencji Sejmu - alarmuje prasa.

PO zapowiada 15 proc. PIT, 10 proc. CIT, do tego oszczędności socjalne i "kotwicę wydatkową", a w rezultacie zerowy deficyt budżetowy - pisze "Puls Biznesu". Analitycy komentują: - To kusząca obietnica, ale ryzykowna.

Środowe notowania na warszawskim parkiecie przerosły oczekiwania inwestorów. O ponad 4,5 proc. wzrosły dwa najważniejsze indeksy. Krajowi inwestorzy zarobili 25 mld zł. Analitycy ostrzegają jednak, że taka sytuacja może nie potrwać długo

Niemiecki rząd próbuje rozwiązać problem braku fachowców. Próbą wyjścia z pata może być otwarcie rynku pracy dla specjalistów z Polski i innych nowych krajów UE. Liczą na to niemieccy pracodawcy - pisze "Rzeczpospolita".

Po serii spadków, w środę na Giełdzie Papierów Wartościowych wszystkie indeksy zanotowały znaczące zyski - ponad 4,5 proc. Chociaż większość obserwatorów rynku jest mile zaskoczona, to analitycy ostrzegają, że część inwestorów będzie chciała zrealizować zyski.

Przedsiębiorcy nadal skarżą się na procedury rozpatrywania wniosków o dofinansowanie ze środków UE - poinformował Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski w piśmie do minister rozwoju regionalnego Grażyny Gęsickiej.