Najnowsze

Najnowsze

Chiński producent komputerów Lenovo prowadzi negocjacje ze swoim duńskim odpowiednikiem - Packard Bell. Rozmowy wydają się być zaawansowane, a konkretna oferta Chińczyków może paść lada dzień.

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju sfinansuje dwa duże projekty na terenie elektrowni nuklearnej w Czarnobylu. Zapłaci za nową, bezpieczną osłonę na zniszczony w 1986 roku reaktor 4 i przejściowy skład paliwa z reaktorów 1-3.

Związkowcy z regionu świętokrzyskiego obawiają się, że umowa o współpracy między prezydentem Kielc i chińskim konsorcjum CIIC będą miały niekorzystny wpływ na lokalny rynek pracy.

Lwy Młodego Biznesu rozdane. Nagrody przyznawane przez organizację Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, w imieniu młodych polskich przedsiębiorców, odebrali przedstawiciele Euro Banku S.A., Poczty Polskiej i Fundacji BRE Banku.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie nadąża z przygotowaniem wniosków o realizację dopłat bezpośrednich za 2007 rok. Powód? Trudności w ocenie merytorycznej i słaba przepustowość sieci.

Do końca sierpnia będą gotowe "twarde" założenia do budżetu na 2008 r. - poinformował rzecznik resortu finansów Jakub Lutyk. Rząd jest zobowiązany do przekazania Sejmowi projektu ustawy budżetowej do 30 września.

Zysk netto grupy PKO BP w drugim kwartale 2007 roku wzrósł do 611,3 mln zł z 470,7 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Wynik okazał się gorszy od oczekiwań rynku.

Przejęcie przez samorządy akcji PKP Przewozy Regionalne może się znacznie opóźnić, bo do Komisji Europejskiej nie trafił jeszcze polski wniosek o zgodę na dofinansowanie przedsiębiorstwa - pisze The Wall Street Journal Polska.

Dziś mija 75 lat od czasu oddania do użytku pierwszej autostrady w Niemczech. 20-kilometrowy odcinek czteropasmowej drogi z Kolonii do Bonn otworzył w 1932 roku ówczesny burmistrz Kolonii, a później pierwszy kanclerz RFN, Konrad Adenauer.

Mimo podwyższanie stóp procentowych, stawki za lokaty wzrosły średnio tylko o ćwierć procentu, zaś połowa posiadaczy lokat nie zobaczyła jeszcze w kieszeni ani grosza z wyższych odsetek! - alarmuje "Gazeta Wyborcza".

W Polsce powstaje coraz więcej butików z luksusową odzieżą. Obok Zegny, Bossa czy Burberry pojawić się ma Cacharel oraz Chanel. Prawdziwe pieniądze tkwią jednak nie w drogich ubraniach, ale delikatesowej żywności - pisze "Gazeta Wyborcza".

Od 12 do 48 zł żądają niektóre linie lotnicze od osób, które chcą zabrać ze sobą więcej, niż bagaż podręczny. To nowy sposób przewoźników na ukrycie prawdziwej ceny przelotu - pisze "Rzeczpospolita"

Opóźnienia w systemie informatycznym ARiMR są tak poważne, że grozi to niewywiązaniem się agencji z jej zobowiązań wobec rolników - uważa minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz.