Czarno na białym

Wieś przejęta

Wieś przejęta. Ludowcy, którzy w ramach tej koalicji wprawdzie zdobyli 3 mandaty, na które liczyli, ale stracili poparcie na wsi. Wieś zdecydowanie postawiła na PiS. Dlaczego? Bez ogródek tłumaczą to w rozmowie z Cyprianem Jopkiem mieszkańcy wsi z Mazowsza, które w tych wyborach stało się nowym bastionem rządzącej partii.

Sama Wiosna. Gdy PSL zastanawia się nad samodzielnym startem w jesiennych wyborach - WIOSNA wątpliwości nie ma - dziś już zdecydowała, że idzie sama. WIOSNA, która w wyborach europejskich zapowiadała wynik dwucyfrowy i ma dwie cyfry, ale z przecinkiem, jak żartują sami jej działacze - na poważnie Piotr Świerczek pyta więc - co zawiodło, a pyta m.in. człowieka, który kiedyś zbadał "dobrą zmianę" w Miastku, a potem na tej podstawie wymyślił - jaka ma być Wiosna.

Koalicja na rozdrożu. Gdy WIOSNA do Koalicji Europejskiej się nie garnie, a ludowcy wahają się - Platforma Obywatelska chce jednoczyć opozycję dalej. Pytanie - jak to "dalej" ma wyglądać? I czy po tak wyraźnej przegranej w eurowyborach - ma to jeszcze sens? Tomasz Marzec.