Audio: Rozmowa Piaseckiego

prof. Paweł Śpiewak

Mam poczucie, że podział w gruncie rzeczy nie jest społeczny, nie jest klasowy. To jest bardzo głęboki konflikt kulturowo-ideologiczny - w taki sposób o zróżnicowaniu elektoratów Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 profesor Paweł Śpiewak, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Kampania przed drugą turą wyborów prezydenckich jest na ostatniej prostej.

O ostatnich dniach rywalizacji Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 profesor Paweł Śpiewak, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Jak ocenił, "nie ma tendencji wyraźnie spadkowej lub rosnącej" dla któregoś z kandydatów. - Pytanie główne jest - jaka będzie frekwencja. Wszytko od tego zależy - czy PiS-owi uda się zmobilizować elektorat wiejski, małomiasteczkowy, bo tam głównie łowią swoje głosy - powiedział.

Odnosząc się do przebiegu kampanii, profesor Śpiewak stwierdził, że "to, co się dzieje to i tak jest cud". Jak mówił, "ta kampania w gruncie rzeczy nie jest agresywna". - Padają głupie słowa, głupie hasła, ale ona nie jest agresywna - ocenił.