Audio: Fakty po Faktach

Marcin Kierwiński, Tomasz Trela, Kazimierz Krupa, dr Agnieszka Bryc, Marek Grela, Damian Duda

Inflacja we wrześniu wyniosła 17,2 procent. Czy idziemy na zderzenie ze ścianą? - My już ze ścianą się zderzyliśmy, a teraz ją dalej pchamy - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Tomasz Trela (Nowa Lewica). Zaznaczył, że rządzący "powinni dzień i noc pracować, żeby zdusić inflację, a nie bawić się na posiedzeniu klubu parlamentarnego". Marcin Kierwiński stwierdził, że "Polska rządzona przez PiS, to jest Polska kolejnych katastrof" i według niego "wszystko, czego dotknie się ten rząd, rozpada się na naszych oczach". Goście Diany Rudnik wypowiedzieli się również o dymisji Michała Dworczyka z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który - zdaniem Tomasza Treli - "stracił stanowisko, bo szachownica polityczna o tym zdecydowała". Zdaniem Marcina Kierwińskiego "w wojnie między Morawieckim a Sasinem musi być trup polityczny i padło na Dworczyka". 

 

W programie o inflacji wypowiedział się również publicysta ekonomiczny Kazimierz Krupa. - Mieliśmy nadzieję, że to rzeczywiście wyhamuje, tymczasem okazuje się, że wpływ podwyżek cen nośników energii rozlewa się na całą gospodarkę i stąd ta inflacja - mówił. Kazimierz Krupa mówił też o przejęciu Getin Noble Bank przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

 

Następnie w "Faktach po Faktach" dr Agnieszka Bryc z Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz były wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marek Grela rozmawiali o ogłoszeniu  przez Władimira Putina aneksji okupowanych obwodów Ukrainy. Na koniec Damian Duda, organizator polskiego zespołu ratowników pola walki na ukraińskim froncie, opowiedział o trudach wojny w Ukrainie, sytuacji na froncie i swojej pracy.