Audio: Fakty po Faktach

Marcin Kierwiński, Tomasz Trela, Kazimierz Krupa, dr Agnieszka Bryc, Marek Grela, Damian Duda

Czas trwania 49 min

Inflacja we wrześniu wyniosła 17,2 procent. Czy idziemy na zderzenie ze ścianą? - My już ze ścianą się zderzyliśmy, a teraz ją dalej pchamy - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Tomasz Trela (Nowa Lewica). Zaznaczył, że rządzący "powinni dzień i noc pracować, żeby zdusić inflację, a nie bawić się na posiedzeniu klubu parlamentarnego". Marcin Kierwiński stwierdził, że "Polska rządzona przez PiS, to jest Polska kolejnych katastrof" i według niego "wszystko, czego dotknie się ten rząd, rozpada się na naszych oczach". Goście Diany Rudnik wypowiedzieli się również o dymisji Michała Dworczyka z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który - zdaniem Tomasza Treli - "stracił stanowisko, bo szachownica polityczna o tym zdecydowała". Zdaniem Marcina Kierwińskiego "w wojnie między Morawieckim a Sasinem musi być trup polityczny i padło na Dworczyka". 

 

W programie o inflacji wypowiedział się również publicysta ekonomiczny Kazimierz Krupa. - Mieliśmy nadzieję, że to rzeczywiście wyhamuje, tymczasem okazuje się, że wpływ podwyżek cen nośników energii rozlewa się na całą gospodarkę i stąd ta inflacja - mówił. Kazimierz Krupa mówił też o przejęciu Getin Noble Bank przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

 

Następnie w "Faktach po Faktach" dr Agnieszka Bryc z Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz były wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marek Grela rozmawiali o ogłoszeniu  przez Władimira Putina aneksji okupowanych obwodów Ukrainy. Na koniec Damian Duda, organizator polskiego zespołu ratowników pola walki na ukraińskim froncie, opowiedział o trudach wojny w Ukrainie, sytuacji na froncie i swojej pracy.