Oświadczenie Rafała Trzaskowskiego po II turze wyborów

Mimo nierównych warunków w tych wyborach, została stworzona nadzieja, że z obecną władzą da się wygrać; udało się nam stworzyć prawdziwy ruch obywatelski, nie wolno tego zmarnować - powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski w wygłoszonym w poniedziałek oświadczeniu. Jak dodał, walka trwała do końca. - Będziemy walczyć dalej, bo to jest tylko kolejny etap w naszej walce, dlatego że musimy odzyskać państwo z rąk jednej partii i na pewno to zrobimy - zapowiedział. Przyznał również, że trzeba wyciągnąć wnioski z kampanii i z wyniku.

Rafał Trzaskowski pogratulował również wygranej Andrzejowi Dudzie. - Mam nadzieję, że w drugiej kadencji pokaże znacznie więcej niezależności. Ma szansę uwolnić się od swojej partii - ocenił. Podziękował również wszystkim Polkom i Polakom, którzy na niego zagłosowali. – 10 milionów głosów to naprawdę zobowiązuje - podkreślił.

W poniedziałek, 13 lipca, PKW podała wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich z 99,99 procent obwodów. Prezydent Andrzej Duda otrzymał 51,08 proc. głosów, a Trzaskowski - 48,92 proc.