Andrzej Duda w Mikstacie

Dzisiaj trzeba zrobić wszystko, żeby rodzina żyła na prawdziwie europejskim poziomie, a to jest kwestia nie programu 500 plus, ale wzrostu wynagrodzeń - mówił w piątek prezydent Andrzej Duda. Dodał, że również potrzebne nam są inwestycje. - To nie są czasy dziadostwa, żebyśmy musieli się decydować, czy kupimy sobie płaszczyk czy buciki. Każdy wie o tym, że i płaszcz, i buty są potrzebne. Jedne i drugie inwestycje muszą być realizowane, Polska musi się rozwinąć, żeby było łatwiej żyć, żeby w Polsce było łatwiej inwestować - powiedział.

W miejscowości Mikstat w województwie wielkopolskim prezydent przekonywał, że jego program wyborczy - zarówno w 2015 roku, jak i obecnie - jest efektem dyskusji i rozmów z Polakami we wszystkich powiatach. Mobilizował do wzięcia udziału w wyborach i przekonywał, że niedzielne wybory przesądzą o tym, "w jakim kierunku będzie podążał dalej kraj".

Andrzej Duda przypominał o wprowadzanych świadczeniach społecznych w czasie jego kadencji, takich jak 500 plus oraz o obniżeniu wieku emerytalnego. - Jestem ogromnie dumny z tego wielkiego sukcesu i tej zmiany. Chcę żeby sprawy polskie nadal podążały w tym samym kierunku, żeby ta linia, którą wtedy przyjęliśmy przed pięcioma laty, była cały czas kontynuowana, a przede wszystkim żeby nikt nie cofnął i nie zabrał tych zmian. Ja jestem gwarantem, że te świadczenia będą utrzymywane i między innymi dlatego chcę wygrać te wybory - mówił Duda.