Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej

- Musimy być silni sukcesami przeszłości, ale i mieć siłę, by wyciągać wnioski z błędów - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, otwierając posiedzenie Rady Krajowej PO. Przekonywał, że nowy szef PO Borys Budka potrafi bronić wartości, ale i wyciągać wnioski na przyszłość.

Rafał Trzaskowski zabrał głos jako pierwszy na sobotnim posiedzeniu Rady Krajowej PO. Mówił, że PO powinna mieć nową energie i umieć się zmieniać. - Ludzie czekają na świeżość i tylko my potrafimy tę świeżość im zapewnić - podkreślił. - Musimy mieć jasną wizję i chcemy pokazać, jakiej Polski chcemy - dodał. Przyznał, że "ciepła woda w kranie jest ważna", ale PO musi teraz pokazać, jaką ma ofertę.

Podczas Rady Krajowej głos zabrali również Borys Budka i Małgorzata Kidawa-Błońska. - Platforma Obywatelska i Koalicja Obywatelska daje Polakom nadzieję na dobre państwo - mówił szef PO Borys Budka. Apelował, by nie pozwolić, aby "obecna władza potargała traktaty europejskie". Z kolei Małgorzata Kidawa-Błońska przekonywała, że "totalna opozycja to nie jest dobre rozwiązanie".