Michał Dworczyk, Agnieszka Kister, Aleksander Biesiada

Usłyszeliśmy w rozmowie telefonicznej, że najbliższa dostawa szczepionek Pfizera w poniedziałek będzie o około 40 procent mniejsza. Co do innych dostaw nie mamy jeszcze informacji - przekazał w programie "Sprawdzam" Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. Gość Krzysztofa Skórzyńskiego mówił, że przedstawiciele firmy Pfizer poinformowali, że ograniczenie w dostawach może potrwać 3-4 tygodnie, a następnie, w kolejnych tygodniach, dostawy będą zwiększone tak, żeby zakończyć kwartał tą samą liczbą, jak była zaplanowana.


W drugiej części programu "Sprawdzam" Agnieszka Kister, dyrektor Centrum e-Zdrowia krok po kroku tłumaczyła jak wygląda i na czym polega rejestracja w systemie szczepień przeciwko COVID-19.


Na koniec o tym, czy punkty szczepień są już gotowe do przyjęcia pacjentów i jak będzie wyglądała procedura szczepień mówił lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej Aleksander Biesiada, rezydent medycyny rodzinnej i lekarz hospicyjny, który w poniedziałek 25 stycznia będzie szczepił pierwszych seniorów z grupy 80+.