"Iga Świątek od początku kontrolowała to, co się dzieje na korcie"

Spodziewaliśmy się trudnego momentu, ale nie to, że przegramy mecz. Mnie zmartwiło, że w tym drugim secie, gdzie Iran nas przełamał, niepewność na naszych twarzach się pojawiła - powiedział w programie "Tokio 2020" Piotr Gruszka, ekspert Eurosportu, komentując porażkę siatkarzy z Iranem. W tenisie poszło znacznie lepiej. Iga Świątek pokonała Niemkę Monę Barthel (6:2, 6:2). Do zwycięstwa potrzebowała 67 minut. Witolda Domańskiego nie zaskoczyło zwycięstwo Świątek. – Wiadomo było, że to rywalka, którą Iga powinna pokonać. Polka kontrolowała od samego początku to, co się dzieje na korcie – mówi. Ale to nie jedyne dzisiejsze starcia Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Niestety w kolejnej rundzie nie zobaczymy Kamila Majchrzaka. Zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego przegrał wyżej notowanym Serbem Miomirem Kecmanoviciem (4:6, 2:6). W pierwszej rundzie odpadł też nasz debel. Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot przegrali z Janem-Lennardem Struffem i Alexandrem Zverevem (2:6, 6:7). A Natalia Partyka nie dała żadnych szans rywalce i awansowała do drugiej rundy singla w tenisie stołowym. Polka pokonała Australijkę Michelle Bromley 4:0. Michał Kwiatkowski zajął 11 miejsce podczas kolarskiego wyścigu, Rafał Majka uplasował się na 19 pozycji. Z kolei polscy koszykarze 3x3 pokonali Japonię 20:19 po dogrywce w swoim drugim spotkaniu w turnieju olimpijskim.