Zakneblowana dziewięciolatka zamknięta w wersalce. Są zarzuty dla 24-latka

TVN24

Aktualizacja:
Dziewczynka trafiła do szpitalaTVN 24 Poznań
wideo 2/3

24-letni mężczyzna usłyszał zarzuty po tym, jak strażacy i policjanci znaleźli w niedzielę w jego mieszkaniu w Gorzowie Wielkopolskim związaną i zakneblowaną dziewięciolatkę. Dziewczynka ukryta była w wersalce, ledwo oddychała.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim Roman Witkowski poinformował w poniedziałek, że 24-latek został przesłuchany. Prokurator prowadzący sprawę przedstawił mu zarzuty dotyczące przestępstw przeciwko wolności oraz przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.

Rzecznik nie chciał sprecyzować, jakie dokładnie czyny zarzuca się podejrzanemu. Wcześniej informował, że względu na dobro dziecka śledczy nie będą przekazywać informacji na temat śledztwa.

Prokurator prowadzący śledztwo ma zamiar złożyć we wtorek wniosek o areszt dla podejrzanego.

Zakneblowana i związana

Dziecko bywało już wcześniej, za zgodą matki, w mieszkaniu 24-latka. Jednak w sobotę kobieta odebrała od mężczyzny telefon z informacją, że dziewczynka gdzieś się zgubiła.

- Powiedział, że podczas spaceru dziewięcioletnia dziewczynka gdzieś uciekła i nie może jej znaleźć. W tę historię nie uwierzył jej 14-letni brat, który wraz z kolegą zaczął szukać dziewczynki. Chłopcy pojechali do mieszkania 24-latka przy ulicy Małopolskiej, jednak tam nikt nie otwierał im drzwi. W środku było słychać jednak przytłumione odgłosy. Postanowili poinformować policję - opowiadał Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

W niedzielę policjanci, przy pomocy strażaków, weszli do mieszkania na gorzowskim Zawarciu. W środku zastali zakneblowaną i związaną dziewięciolatkę ukrytą w wersalce.

"Nie przeżyłaby nocy"

- Dziecko ledwo oddychało, na pewno nie przeżyłoby tak nocy. Dziewczynka została od razu przekazana załodze pogotowia i zabrana do szpitala w Gorzowie, gdzie od razu trafiła na stół operacyjny – relacjonował Maludy.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania 24-latka. Został odnaleziony w nocy w rejonie ulicy Śląskiej. - Mimo próby ucieczki został zatrzymany - informował rzecznik lubuskiej policji.

- Stan zdrowia dziewczynki, którą znaleziono skrępowaną i zakneblowaną w jednym z mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim jest już dobry i nic nie zagraża jej życiu – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka gorzowskiego Szpitala Wojewódzkiego Agnieszka Wiśniewska.

Autor: FC,js/gp,rzw / Źródło: TVN 24 Poznań, PAP