TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Hołownia: działajmy wreszcie przed szkodą, a nie po szkodzie

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
akw
Źródło:
TVN24
Hołownia: trzeba stanowczo, latami wypracowywać nową politykę klimatyczną dla Polski
Hołownia: trzeba stanowczo, latami wypracowywać nową politykę klimatyczną dla PolskiTVN24
wideo 2/22
TVN24Hołownia: trzeba stanowczo, latami wypracowywać nową politykę klimatyczną dla Polski

Gwałtowne zjawiska, które zachodzą w pogodzie, mają związek ze zmianą klimatyczną, która się dokonuje. Działajmy wreszcie przed szkodą, a nie po szkodzie - apelował niezależny kandydat na prezydenta, Szymon Hołownia. W Warszawie przedstawił także swój program dla niepełnosprawnych.

Trwa ostatni tydzień kampanii wyborczej. Niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia na konferencji prasowej przed Pałacem Prezydenckim przedstawił program "Pełnoprawni", poświęcony osobom z niepełnosprawnościami. Towarzyszył mu członek jego sztabu Łukasz Krasoń, niepełnosprawny mówca motywacyjny.

Kandydat na prezydenta przekonywał, że chce, aby dzięki zaproponowanemu przez niego programowi osoby niepełnosprawne "czuły się potrzebne, szanowane i żeby czuły się przede wszystkim obywatelami, żeby nie musiały walczyć o to, co im się należy od państwa". Jednym z aspektów programu, jak tłumaczył, jest "budowanie społecznej świadomości, jeżeli chodzi o osoby z niepełnosprawnościami, aby spotykały się wszędzie w swoim otoczeniu z szacunkiem, ze zrozumieniem, żebyśmy rozumieli, jak możemy im pomóc, żebyśmy nie krzywdzili opiniami".

>> Na tvn24.pl relacjonujemy kampanijny poniedziałek

Hołownia przedstawił program "Pełnosprawni"
Hołownia przedstawił program "Pełnosprawni" TVN24

Raport specjalny tvn24.pl: Wybory prezydenckie

Hołownia: trzeba stanowczo, latami wypracowywać nową politykę klimatyczną

Kandydat na prezydenta mówił w Warszawie także o kwestiach klimatycznych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przed nami niebezpieczne godziny. Ostrzeżenia przed burzami, deszczem i gradem

Ostatnie dnie upłynęły pod znakiem burz, opadów i mocnych porywów wiatru. Hołownia powiedział, że "gwałtowne zjawiska, które zachodzą w pogodzie, mają związek ze zmianą klimatyczną, która się dokonuje". - Nie rozwiążą tego problemu zmiany klimatycznej programy typu "oczko wodne" - uznał, nawiązując do zapowiadanego przez Andrzeja Dudę Programu Rozwoju Retencji, którego częścią jest dofinansowanie oczek wodnych w przydomowych ogrodach.

>> 100 milionów złotych na zbieranie deszczówki. Nowy program ministerstwa

- Trzeba rzeczywiście, stanowczo, latami wypracowywać nową politykę klimatyczną dla Polski, żeby zjawisk gwałtownych było mniej - apelował Hołownia. - Mamy nawalne deszcze na przemian z suszą, klimat się zaostrzył. Działajmy wreszcie przed szkodą, a nie po szkodzie, gdzie wszyscy politycy wtedy zjeżdżają się w miejsce, gdzie dzieje się krzywda i ubierają się w odpowiednie mundurki, a potem świecą troską i przykładem - mówił. - Działać po szkodzie potrafi każdy, a działanie przed szkodą jest tym, czego ludzie najbardziej potrzebują - podkreślił.

Pytany, na czym zależy mu najbardziej na finiszu kampanii, odparł, że na mobilizacji. - Żeby przekonać jak najwięcej ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie głosują, aby poszli i zagłosowali - dopowiedział.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Autor:akw

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości