TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

"Wszyscy Polacy, nawet ci głosujący na Andrzeja Dudę, widzą wady tej prezydentury"

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
akw//now
Źródło:
TVN24
Zalewski: wyniki sondażowe spowodowane są między innymi olbrzymią mobilizacją ludzi, którzy patrzą na Polskę inaczej niż prezydent Duda
Zalewski: wyniki sondażowe spowodowane są między innymi olbrzymią mobilizacją ludzi, którzy patrzą na Polskę inaczej niż prezydent DudaTVN24
wideo 2/22
TVN24Zalewski: wyniki sondażowe spowodowane są między innymi olbrzymią mobilizacją ludzi, którzy patrzą na Polskę inaczej niż prezydent Duda

Przestrzegam przed triumfalizmem, pycha kroczy przed upadkiem - zaznaczał w "Faktach po Faktach" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki. W TVN24 komentował najnowszy sondaż wyborczy, według którego Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda zrównują się w poparciu w drugiej turze głosowania. Odpowiadał mu poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Zalewski, który przekonywał, że "żaden triumfalizm w tym momencie po stronie opozycji nie jest uprawniony".

Według najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 gdyby w ewentualnej drugiej turze wyborów prezydenckich znaleźli się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, obaj mogliby liczyć na poparcie na tym samym poziomie - 48 procent.

Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 - wyniki drugiej turyTVN24

Wyniki sondażu w "Faktach po Faktach" w TVN24 w czwartek komentowali europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki i poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Zalewski.

Czarnecki: jestem przekonany, że prezydent Duda uzyska szansę na reelekcję

Ryszard Czarnecki przyznał, iż "bardzo się cieszy, że oponenci obozu rządzącego nie mówią już, że te wybory prezydenckie nie będę demokratyczne". - Przestrzegam przed takim triumfalizmem, chociaż jak opozycja lub jej część chce, to triumfalistyczna może być. Przypomnę w tym kontekście znane powiedzenie, że pycha kroczy przed upadkiem - powiedział.

Europoseł PiS ocenił, że wybory prezydenckie "na pewno są bardzo ciekawe" i nikt nie będzie kwestionował ich demokratyczności, co - jak powiedział - jest ważne także w kontekście międzynarodowym.

- Wszystko w rękach wyborców, oni rozstrzygną - mówił dalej. - Jestem przekonany, że obecny prezydent, głowa państwa Andrzej Duda, który tę funkcję świetnie sprawował w kontekście międzynarodowym i wewnętrznym, będąc twarzą polityki społecznej i rodzinnej, uzyska szansę na reelekcję - dodał Czarnecki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Czarnecki: Przestrzegam przed triumfalizmem, pycha kroczy przed upadkiem
Czarnecki: Przestrzegam przed triumfalizmem, pycha kroczy przed upadkiemTVN24

Zalewski: ludzie, którzy patrzą na Polskę inaczej niż pan prezydent Duda, chcą Polski otwartej, europejskiej

Poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Zalewski oświadczył, że przyjmuje przestrogę Czarneckiego. - Bardzo za nią dziękuję. Żaden triumfalizm w tym momencie po stronie opozycji nie jest uprawniony - podkreślił.

Według niego wyniki sondażowe spowodowane są między innymi "olbrzymią mobilizacją ludzi, którzy patrzą na Polskę inaczej niż pan prezydent Duda". - Chcą Polski otwartej, europejskiej, rozwijającej się gospodarczo i społecznie, tolerancyjnej i niewykluczającej się - powiedział Zalewski. Nawiązując do często powtarzanego na wiecach wyborczych Trzaskowskiego hasła "mam dość", przyznał, że "niewątpliwie, 'mam dość' jest bardzo silnym czynnikiem mobilizującym".

- W moim przekonaniu wszyscy Polacy, nawet ci głosujący na Andrzeja Dudę, widzą wady tej prezydentury. Mam nadzieję, że większość Polaków dostrzeże szansę, nadzieję w kandydacie Koalicji Obywatelskiej - dodał gość "Faktów po Faktach".

Autor:akw//now

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości