Wybory prezydenckie 2020

Wybory prezydenckie 2020

Trudno jest się tutaj pokusić o jakąś stanowcza ocenę, jak będzie - przyznał we "Wstajesz i wiesz" rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" sędzia Bartłomiej Przymusiński, pytany o status wyłonionego w wyborach prezydenta, jeśli te zostałyby zarządzone na czerwiec. Zdaniem sędziego "jesteśmy w sytuacji bezprecedensowej, która nigdy nie miała miejsca w naszym kraju".

- Andrzej Duda podczas swojej prezydentury pogłębił podziały. Obawiam się, że będziemy leczyć bliznę podziałów przez wiele lat - mówił w programie "Debata Faktów" w TVN24 były prezydent Aleksander Kwaśniewski. W TVN24 komentował toczącą się prekampanię wyborczą. Pozostali goście odnieśli się do kosztów niezrealizowanych 10 maja wyborów i bieżącej sytuacji związanej z epidemią.

Czy wiecie, ile razy słyszałem: "po co Ty Rafał poruszasz trudne tematy"? Powiem wam po co: dlatego, że mamy dosyć polityków, którzy uciekają od odpowiedzi na każde trudne pytanie - mówił do zgromadzonych w Poznaniu Rafał Trzaskowski, zapowiadający start w wyborach prezydenckich.

Mamy sytuację kryzysu, te wybory muszą odbyć się jak najszybciej - ocenił w "Tak jest" w TVN24 szef Rządowego Centrum Analiz Norbert Maliszewski. Zdaniem europosła PO Andrzeja Halickiego intencje władzy są takie, żeby "wykorzystując sztuczki, doprowadzić do przeforsowania wyborów w takim kształcie, żeby zwiększyć szansę na reelekcję" Andrzeja Dudy.

W imieniu polskiego społeczeństwa dzisiaj wysyłamy do pana ministra, wicepremiera Jacka Sasina fakturę opiewającą na prawie 70 milionów złotych, za które wydrukował nikomu niepotrzebnych 30 milionów kart do głosowania - powiedział w czwartek Robert Biedroń, europoseł Lewicy, zamierzający kandydować na prezydenta.