"Trzeba zaufać dobrym gospodarzom". Biedroń chce zwiększenia roli samorządów

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
ads/kg
Źródło:
PAP
Biedroń odwiedził w niedzielę Bolesławiec i LubinTVN24
wideo 2/36
TVN24Biedroń odwiedził w niedzielę Bolesławiec i Lubin

Po erze inwestycji w autostrady, stadiony, wielkie miasta, musi nadejść era inwestycji w średniej i małej wielkości miejscowości - powiedział kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń. Zadeklarował też, że jeżeli zostanie wybrany na prezydenta, "doprowadzi do tego, żeby konstytucyjny zapis o zrównoważonym rozwoju Polski stał się rzeczywistością".

Biedroń, który odwiedził w niedzielę Bolesławiec i Lubin, mówił, że chce "zmobilizować tych wszystkich, którzy marzą o Polsce zrównoważonego rozwoju, bo na taką Polskę umówiliśmy się w konstytucji w 1997 roku, o Polsce, która w artykule pierwszym opisana jest jako dobro wspólne".

Mówił, że "w takich miejscowościach jak Lubin widać wyraźnie, jak innowacyjna myśl odpowiednio zaszczepiona, zorganizowana i przekształcona w infrastrukturę, tworzy nowe miejsca pracy, przekłada się na korzyści nie tylko finansowe, ale i społeczne".

- Lubin skorzystał ze swojej szansy, pokazał jak przekształcić bogactwo tego regionu w dobrobyt mieszkańców. Dzisiaj tak może się rozwijać cała Polska. Nasze małe ojczyzny na północy, południu, wschodzie i zachodzie kraju mają swój ogromny potencjał, a potencjał ten może pomóc uwolnić władza w Warszawie, która zbyt rzadko przyjeżdża właśnie do takich miejscowości - ocenił Biedroń.

Robert Biedroń w Bolesławcutvn24

"Będę dbał o wszystkie gminy, o nasze małe ojczyzny"

Podkreślił, że chciałby odejść od centralizacji Polski. - Musimy zaufać dobrym gospodarzom, musimy doprowadzić do tego, że ludzie, którzy w takich miejscowościach budują dobrobyt naszego kraju, będą mieli wsparcie ze strony rządzących - mówił kandydat Lewicy.

Zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem Polski, to w sprawach samorządu będzie zawsze stał po stronie tych, którzy dbają o zrównoważony rozwój całego kraju. - Żeby to samorządowcy mogli decydować o tym, na co przeznaczane są nasze środki. Dlatego też ważne jest to, by samorządowcy mieli większy wpływ na ogólnopolską politykę - dodał.

- Będę dbał o wszystkie nasze gminy, o nasze małe ojczyzny, bo one na to zasługują. Po erze inwestycji w autostrady, stadiony, wielkie miasta, musi nadejść era inwestycji w średniej i małej wielkości miejscowości. Doprowadzę do tego, żeby w końcu konstytucyjny zapis o zrównoważonym rozwoju stał się rzeczywistością, a nie tylko pustą deklaracją - podkreślił Biedroń.

Autor:ads/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24